Skocz do zawartości

Spryskiwacz Mercury jako fajna alternatywa dla sterylizatora do butelek


tolo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Sprawa jest mało odkrywcza, ale się z Wami podzielę opinią.

 

Kupiłem sobie zestaw 2 opryskiwaczy Kwazar Mercury Pro+ (http://www.kwazar.co...-super-pro.html), wersję 1l planuję używać ze Star San HB, wersję 0,5l do nadwęglanu sodu do sterylizacji butelek przed butelkowaniem.

 

Fakt, że zamiast zamówionych wersji nie-360 otrzymałem obydwie w wersji 360 trochę mnie martwi pod kątem StarSanu, ale że to wysyłkowo to już po przysłowiowych "ptokach".

Zgodnie z tym czego się spodziewałem końcówka spryskiwaczy wchodzi w butelki i da się tak wyregulować że robi piękną mgiełkę. Cenowo jest to o wiele korzystniejsze od popularnego sterylizatora, ale nie wiem jak on działa, zakładam że podobnie. Działa tak, że pryska przy naciśnięciu i odpuszczaniu.

 

Wersja 360 ma mosiężny obciążnik i gumowy wężyk w przeciwieństwie do plastikowego bez obciążnika w wersji nie-360 i może go szybko coś trafić przy StarSanie, który ma mocno kwaśny odczyn. Nadwęglan sodu raczej nie powinien zaszkodzić. Zobaczymy.

 

Zdrówka

Tomek

Edytowane przez tml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że zamiast zamówionych wersji nie-360 otrzymałem obydwie w wersji 360 trochę mnie martwi pod kątem StarSanu, ale że to wysyłkowo to już po przysłowiowych "ptokach".

Jeśli dostałeś coś innego niż zamówiłeś, to składasz reklamację i muszą ci to wymienić bez dodatkowych kosztów po twojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurce się nic nie dzieje, ja go używam do ClO2 i daje radę obciążnik niszczeje jak nie jest płukany pojemnik i zostawia się w nim ClO2/starsan. Ogólnie mam od jakiegoś roku ten model do tej pory nic się nie dzieje. Wcześniej przerobiłem z 15 atomizerów od najtańszych po trochę droższe i żaden nie wytrzymał dłużej niż 2 miesiące, ClO2 rozwalało w nich plastiki. Ja też mogę polecić tego Kwazara Mercury ;) Już paru osobom poleciłem go i też nie narzekały, a trzeba wspomagać rodzimy interes ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mercury do StarSan'a się nie nadaje (niskie pH) - właśnie rozebrałem po kilku miesiącach pompkę i uszczelnienie szlak trafił,  jednak trzeba kwazara Venus  Acid do tak kwaśnych substancji, info dla kupujących.

Miałem w nim cały czas 1,5-2ml na 500ml destylatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam kwazara pomarańczowego 0,5L. kocówkę mosiężną od razu wywaliłem bo spodziewałem co to będzie. rozrobiony starsan stoi w nim non stop już prawie 2 lata i nic się z nim nie dzieje. spryskuje jak nowy, nigdzie nie przecieka.

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mercury do StarSan'a się nie nadaje (niskie pH) - właśnie rozebrałem po kilku miesiącach pompkę i uszczelnienie szlak trafił,  jednak trzeba kwazara Venus  Acid do tak kwaśnych substancji, info dla kupujących.

Miałem w nim cały czas 1,5-2ml na 500ml destylatu.

Udało Ci się pompkę rozebrać niedestrukcyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam pytanie: używał ktoś atomtizera po despreju do 3% roztworu SS - da rade czy roztwór załatwi "pompkę"?

Używam, ale dopiero od miesiąca i nic jeszcze mi nie załatwiło. Przerobiłem tym spryskiwaczem jakieś 2 litry SS, więc niewiele.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercury do StarSan'a się nie nadaje (niskie pH) - właśnie rozebrałem po kilku miesiącach pompkę i uszczelnienie szlak trafił,  jednak trzeba kwazara Venus  Acid do tak kwaśnych substancji, info dla kupujących.

Miałem w nim cały czas 1,5-2ml na 500ml destylatu.

Kupiłem http://www.kwazar.com.pl/2670,nix-hd-acid-line.htmlwygląda uczciwie, na razie nie powiem jaka trwałość, ale skoro to produkt do stosowania z kwasami to nie spodziewam się problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.