Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Opole "Retro"


szefoo

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy do Opolskiego Depozytu Piwnego

 

Sklep monopolowy RETRO

Opole

ul. Bytnara Rudego 12A

 

Czynne od 9:00 - 22:00

 

Opolski Depozyt Piwny przeznaczony dla piwowarów domowych w celu doskonalenia swoich piwowarskich umiejętności.

 

Zasady:

 

1. Wymiana piw odbywa się w stosunku 1:1, czyli zabieramy jedno piwo w zamian za oddanie jednego piwa do depozytu.

2. Jeśli w skrzynce jest wolne miejsce, możesz zostawić więcej piw niż zabierasz.

3. Każde piwo musi być oznaczone stylem piwa oraz nickem/imieniem i nazwiskiem piwowara.

4. Wszelkie dodatkowe informacje mile widziane. Podaj początkowe BLG, datę warzenia, datę rozlewu, końcowe BLG.

5. Do tablicy przyklej karteczkę z informacją kiedy co zostawiłeś i co zabrałeś.

6. Po degustacji, pozostaw autorowi piwa notatkę degustacyjną. Możesz to zrobić w następujący sposób:

a) Wyślij autorowi email,

b) Wyślij prywatną wiadomość na forum,

c) Napisz w wątku na forum,

d) Napisz karteczkę i przypnij do tablicy.

7. Kategorycznie zabronione jest pozostawienie w depozycie piw:

a) Posiadających znamiona infekcji lub podejrzanych o infekcję,

b) Posiadających cechy granatów, piw przegazowanych.

8. W podziękowaniu za udostępnienie sklepu piwowarom domowym, możesz czasem coś kupić w sklepie. Możesz też ofiarować butelkę piwa właścicielowi sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniając:

2 x WIPA (szefoo)

2 x Saison (szefoo)

1 x Dynia (szefoo)

2 x AIPA (matkus)

3 x Żytnie AIPA (matkus)

 

najbliższa dawka ode mnie dopiero luty/marzec. Może w połowie lutego podrzucę butelkę świeżego RISa, ale taki świeżutki to nie jest jeszcze to, co wyleżany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Do depozytu dodano: 4xAIPA ze skórką z pomelo (by Bary) + 2x Kazbek SH 12blg (by Tabi+Bary). Pobraliśmy 1xSaison i 1xWipa od szefoo oraz 1xRyeIPA od matkus. Dodatkowo właściciel Retro dostał AIPA z pomelo i Dry Stouta (udanego, niestety do depo nie wstawiliśmy, bo lekko przegazowany, ale jakby ktoś reflektował to możemy się wymienić).

 

Jako, że już zdegustowałem ze szwagrem (w/w Bary), to moje skromne uwagi: WIPA - bardzo fajny aromat amerykańców, w smaku pszenica i chmiele, jedyny minus to dość duża i wyczuwalna alkoholowość. Podobnie sprawa ma się z Saisonem - bardzo wyczuwalna alkoholowość, która zaburza trochę odbiór reszty smaków i aromatów. Jeśli chodzi o Żytnią IPĘ od matkusa, to przed wszystkim genialna, drobna i betonowa piana; fajna żytnia oleistość. Aromat jest przyjemny, ale słabo wyczuwalny. In minus - goryczka za bardzo zalega.

 

Pozdrawiam, Tabi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem AIPA 1 Matkusa i zostawiłem Witbiera warzywnego w lipcu.

 

AIPA super, goryczka i piana konkret. Jedyny minus to wyczuwalny lekki dms w aromacie i w smaku.

 

Dzięki Tabi za opinie o moich wyrobach. Jak się okazuje jeszcze się nie ułożyły albo trzeba zmniejszyć alkohol ;-) Czy oprócz alkoholowości było jeszcze coś nie tak? Kiedy znowu zamierzacie odwiedzić depozyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

szefoo- jeśli chcesz to mogę podskoczyć choćby jutro i zostawić tam Dry Stouta dla Ciebie. Moim zdaniem jest dużo lepszy niż pozostawione przez nas piwa, niestety jest delikatnie przegazowany, ale granatów raczej się nie spodziewamy. W sobotę będę zlewał kolejne 2 AIPA'y (spodziewam się lepszych efektów), mamy też fermentującego Weizenbocka (warka z 6.01.2015) wiec za jakiś czas możemy tez wstawić, ale chyba lepiej żeby doleżakował, oraz RIS'a z 13.12.2014 na którego pewnie będzie jeszcze trzeba trochę poczekać. Udało mi się zdobyć dziś gęstwę conanów , także w niedalekiej przyszłości zostaną użyte :)

W jakiej temperaturze fermentowałeś swoje piwa?

Edytowane przez bary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tabi za opinie o moich wyrobach. Jak się okazuje jeszcze się nie ułożyły albo trzeba zmniejszyć alkohol ;-) Czy oprócz alkoholowości było jeszcze coś nie tak?

 

Poza wspomnianą alkoholowością, nie wyczuwałem nic niefajnego. O ile w WIPA zbytnio mi to nie przeszkadzało, o tyle w Saisonie, było trochę meczące. Nie zaliczam się do wybitnych sensoryków, więc pewnie wszystkich niuansów nie umiem wyłapać, ale ogólnie miałem wrażenie poprawnych stylowo piw z tym jednym mankamentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piwo piłem u znajomych, więc póki co z notatek:

 

IPA z Pomelo (by Bary)

Kolor ciemnozłoty, klarowne.

Aromat przyjemny, oprócz chmielu czuć wyraźnie pomelo, ale nie dominuje ono, a przyjemnie się komponuje.

Piana słaba do średniej, szybko opadła nie zostawiając koronki (choć szkła nie miałem najlepszego do oceniania piany).

W smaku pomelo również lekko wyczuwalne, przyjemnie się komponuje ze słodami i chmielem. Będę musiał kiedyś spróbować podobnego połączenia, bo pasuje ono dobrze.

Goryczka jak dla mnie słaba, ale jak dla mnie nie istnieje coś takiego, jak za mocna goryczka ;) Niestety trochę ściągająca i sucha, co psuje nieco efekt.

Pije się przyjemnie i lekko, gdyby nie problem ze ściągającą goryczką było by świetne również na lato (choć pewnie zdradliwe).

Smakowało zarówno mi, jak i mojej ukochanej.

 

Wziąłem jeszcze Milk Stouta (pakoazim).

 

W zepozycie wczoraj pozostawiłem w sumie:

2x żytnie (moje)

3x AIPA (moja)

Leśnickie WIT

Leśnickie WIPA

Leśnickie Saison

Leśnickie Dynia

2x IPA z Pomelo (Bary)

Pale Ale (Tabi)

Black IPA (Pakoazim)

Edytowane przez MatKus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podoba mi się pomysł z piwnym depozytem.

Zbieram etykiety więc co jakiś czas posiadam butelki po piwie. Jeśli ktoś potrzebuje mogę oddać szkło w dobre ręce.

Butelki dostarczę do sklepu Retro.

Stan na dziś 10 x 0,5l. / 2 x 0,33ml.

Zainteresowanych proszę o kontakt czgr@op.pl w tytule wpisz "retro".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Matkus za opinie,pobrałem Twoją AIPA wiec szykuj się:)

czgr- bardzo chętnie przygarnę trochę szkła. Do depozytu wstawiłem 2x Nz IIPA.W tygodniu dostawie AIPA i do 2 tygodni weizenbocka.

Panowie , jeśli macie możliwość to wstawiajcie po 2 piwa z rodzaju, bo jak jest jedno to aż szkoda brać, żeby oferty depozytu nie zawężać.

 

 

W depozycie:

2x żytnie (MatKus)

2x AIPA (MatKus)

Leśnickie WIT(szefoo)

Leśnickie WIPA(szefoo)

Leśnickie Saison(szefoo)

Leśnickie Dynia(szefoo)

2x IPA z Pomelo (Bary)

Kazbek SH (Tabi i Bary)

Black IPA (Pakoazim)

2x Nz IIPA(Bary)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podoba mi się pomysł z piwnym depozytem.

Zbieram etykiety więc co jakiś czas posiadam butelki po piwie. Jeśli ktoś potrzebuje mogę oddać szkło w dobre ręce.

Butelki dostarczę do sklepu Retro.

Stan na dziś 10 x 0,5l. / 2 x 0,33ml.

Zainteresowanych proszę o kontakt czgr@op.pl w tytule wpisz "retro".

 

Pozdrawiam.

Za jakiś czas będę butelkował około 15l RISa i chętnie bym go wcisnął do butelek 0.33, więc jak masz nadmiar takowych, to chętnie przytulę ;) Butelek 0.5 mam już zapas na najbliższe 3 warki, a do tego czasu pewnie wypiję jeszcze trochę piwa butelkowego ;) Ale z małymi butelkami mam zawsze problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milk Stout, autor: Pakoazim, wziąłem ostatnio, jak byłem

 

Gęste, trochę mętne, czarne (choć widziałem czarniejsze piwa), nieprzejżyste. Ładne.

Piana: niska, ale ładnie oblepia szkło.

Zapach: głównie palonej kawy, leciutko kwaśny.

Smak: Kawowy, mętny, struktura jak z fusiatej kawy :) Goryczka chmielowa na granicy wyczuwalności. Leciutko kwaśnawe, ale to bardziej w zapachu, niż smaku. Po ogrzaniu (piłem chyba za bardzo schłodzone) wychodzi słodkawy posmak, ale też delikatny, na granicy wyczuwalności alkohol (ale tylko w smaku, nie czuję w zapachu, i nie w każdym łyku czułem).

Ogólnie: Smaczne piwo. Nie zauważyłem żadnych poważnych wad, choć też niczym nie zachwyciło mnie bardzo. Po prostu dobre piwo, ale brakuje mi w nim jakiegos pazura, jakiegoś wyróżnika.

Edytowane przez MatKus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wysłałem dzisiaj brata do depozytu.

Zabrał mi:

 

-WIPA Leśnickie Szefoo

-IPA z Pomelo Bary

-AIPA MatKus

jak się nie pomylił, jest laikiem w temacie ;)

Ode mnie: AIPA i Polskie Ale z chmieleniem na zimno i bez.

 

W depozycie(na podstawie tego co powyżej)

 

2x żytnie (MatKus)

AIPA (MatKus)

Leśnickie WIT(szefoo)

Leśnickie Saison(szefoo)

Leśnickie Dynia(szefoo)

IPA z Pomelo (Bary)

Kazbek SH (Tabi i Bary)

Black IPA (Pakoazim)

2x Nz IIPA(Bary)

2x Polskie Ale (mc007)

AIPA (mc007)

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mc007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas będę butelkował około 15l RISa i chętnie bym go wcisnął do butelek 0.33, więc jak masz nadmiar takowych, to chętnie przytulę ;)

Mam 9 butelek 0.33 i jedną 0.30. Mogę dostarczyć do Retro (daj znać na kiedy).

Dodatkowo mam 10 butelek 0,5, chętnych proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas będę butelkował około 15l RISa i chętnie bym go wcisnął do butelek 0.33, więc jak masz nadmiar takowych, to chętnie przytulę ;)

Mam 9 butelek 0.33 i jedną 0.30. Mogę dostarczyć do Retro (daj znać na kiedy).

Dodatkowo mam 10 butelek 0,5, chętnych proszę o info.

 

Ja mieszkam jakies 15 minut pieszo od sklepu, więc mogę być kiedykolwiek po południu, tylko daj znać, kiedy ty będziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLACK IPA 16 BLG PAKOAZIM

 

Kolor mlecznej czekolady. Nie przejrzysty.

Aromat w pierwszym momencie lekko palony, później wyraźnie chmielowy.

Piana bardzo mocna, (musiałem nalewać na 3 razy), pozostaje do końca w postaci lekkiego kożucha. Wysycenie wręcz trochę za duże (jak dla mnie).

W smaku gorzka czekolada na początku łagodna, potem coraz mocniej zalegająca.

Goryczka dość mocna, potem trochę ustępuje jeszcze mocniejszej paloności. Przynajmniej ja to tak odczuwam. Słód Carafa II był wrzucony od początku zacierania?

Nie jest to piwo, które da się szybko wypić :) Ale ogólnie całkiem pozytywnie spędzony czas przy nim :D Dzięki za piwo.

Ps. masz gdzieś wrzuconą recepturę do niego?

 

Ps. zabrał ktoś jakieś moje piwo z depozytu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.