Skocz do zawartości

Nagrzewnica samochodowa / wymiennik ciepła do chłodzenia brzeczki


GummyBeer

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda zachodu. Ja kupiłem tutaj http://olx.pl/oferta...l#c91c44bb2a��.

 

Nie drogo, gość pod wymiar robi, od razu z gwintem, ja jestem bardzo zadowolony.

 

A co to za materiał? Używasz już jej? Jak się sprawuje?

Hmmm powiem szczerze że nie wiem co to jest za materiał, ale na rurce było nadrukowane oznaczenie 304 więc to chyba rodzaj tej stali, jeśli chodzi o jej działanie, to super działa, dźwiganie gara z 25-30 litrami brzeczki do wanny oraz ciągłe mieszanie wody i donoszenie z zewnątrz zimnej i wymienianie to nie była przyjemność, a trwało to 2.5 h. A teraz ? Pierwsza próba wypadła pomyślnie bardzo ;) 26l brzeczki z 100 °C do 18 °C w 1 h przy czym ustawiłem sobie mały przepływ wody dla oszczędności . A jeszcze dla większej oszczędności odpływ od chłodnicy doprowadziłem do łazienki którą mam obok kuchni (5m węża ogrodowego) i się wykąpałem w niej po warzeniu :F Szczerze polecam. I bardzo łatwo się ją myje, wystarczy opłukać pod prysznicem. Foty:

http://www.piwo.org/gallery/image/6458-imag1594/

Edytowane przez simer17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przekonajcie mnie, że zastosowanie takiej chłodnicy jest gorszym rozwiązaniem niż zastosowanie rurki miedzianej.

Chodzi o materiał, z którego jest zrobiona?

 

Prawdę mówiąc nie chodzi mi o oszczędności finansowe, ale o szukanie nowych rozwiązań.

Myślę że nie ma sensu Ciebie przekonywać. To raczej Ty nas przekonaj, że Twój patent jest lepszy.

Ucinam dyskusje, bo nie mam zamiaru nikogo przekonywać i nie twierdzę, że pomysł z wymiennikiem ciepła jest lepszy.

 

Z Waszych powyższych wynika, że nikt nigdy nie stosował takiego rozwiązania, ale z góry zakładacie, że jest to kiepskie rozwiązanie bo monopol na chłodzenie brzeczki ma miedziana rurka do LPG czy klimatyzacji.

 

W ten oto sposób odpowiedzieliście mi na moje pytania.

 

Odezwę się po testach. Chłodnica w drodze :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że dla mnie i wielu innych prawa fizyki są bardziej przekonujące od Ciebie i dlatego

nikt nigdy nie stosował takiego rozwiązania

 

W ten oto sposób odpowiedzieliście mi na moje pytania.

Zastanawia mnie tylko z czego zrobione są takie wymienniki i jak ten materiał może wpłynąć na jakość naszego piwa

i to było pytaniem ,więc dostałeś odpowiedz

 

Tak naprawdę to wydaje mi się że nie oczekiwałeś odpowiedzi tylko aprobaty i poklasku ,bo mimo wszystkich komentarzy i tak uważasz że twój pomysł jest świetny i będziesz próbował

 

p.s kiedyś tez na tym myślałem ale wystarczyło 30 min lektury w internecie na temat fizyki i szybko mi przeszło

 

Powodzenia na zaś !

Edytowane przez Gawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie podłączę się do tego tematu z pytaniem czy do chłodzenia brzeczki mogę użyć miedzianej nagrzewnicy z junkersa? Martwi mnie jedynie to że jest ona pomalowana jakąś srebrną farbą. Macie jakiś patent jak usunąć tą farbę? Czy lepiej sobie darować i kupić z karbowanki ewentualnie z miedzi? Zdj. poniżej 343ae169f7c42d46102c2e60e77f546b.jpgb082e3e8660f3437fa72ab9c1088f7fb.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.