Jump to content

Banalne pytanie acz ważne.


Hundot
 Share

Recommended Posts

Witam to mój pierwszy wpis tutaj.Na wstępie zaznaacze że jestem uczulony na orzechy(wstrząs anafilaktyczny przykra sprawa nikomu nie polecam) Dzięki Panu Tomaszowi Kopyrze ( dla wielu tutaj pewnie znany) złapałem piwnego bakcyla :D Niedługo warze swoje drugie piwo Eanglish Brown Porter 12 blg http://twojbrowar.pl...3°BLG&results=1 Zamówiłem, dostałem wszystko sprawnie i super. i nagle patrze i czytam że pojawiają się nuty orzechowe w smaku piwa. I tu pojawia się pytanie niby trywialne ale dla mnie raczej ważne (wole się upownić na 100%): Czy to że w smaku piwa czuć orzechy oznacza że może mnie w jaki kolwiek sposób uczulić? (Troche słabo jeśli to rodzina dokończy degustacje...)

Link to comment
Share on other sites

Nuty/ aromaty będą pochodziły ze słodu, będą wynikiem odpowiedniego procesu słodowania. Jeśli pracownikowi słodowni bądź sklepu nie jadł i nie nakruszył do słodu to jesteś bezpieczny. To tak jak aromaty czekoladowe ze słodów ciemnych.

Link to comment
Share on other sites

Po szybkim wygooglowaniu można dowiedzieć się, że substancją uczulająca w orzechach są białka w nich zawarte. Takie białka na pewno nie powstaną od prażenia słodu, który to proces odpowiada za posmaki orzechowe w piwie. Ergo, jeśli od samego ziarna, czy słodu nie masz reakcji alergicznej to i od piwa mieć nie powinieneś ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.