Skocz do zawartości

APA SH Mosaic


Azizi1926

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o ocenę receptury i ewentualne uwagi, będę bardzo wdzięczny :) To na czym mi zależy to wytrawne APA, średnio mocna goryczka, petarda w aromacie :)

 

Zasyp:

 

Pale Ale Weyermann - 5,5 kg

Pszeniczny jasny - 0,5 kg

 

Zacieranie:

 

45 min - 64 st. C

15 min - 72 st. C

5 min - 76 st. C

 

Chmielenie:

 

60' - 20g

15' - 20g

0' - 25g

 

Na zimno 85g

 

Drożdże US-05, fermentacja w 16-17 stopni Celsjusza (temp. otoczenia). Brewtarget pokazuje 25L, 12 blg, ok. 35 IBU (wydajność 65%). Jednakowoż mogłem coś pokręcić, dzisiaj pierwszy raz bawiłem się programem. Wszelkie wytykanie błędów i szydera wskazana :)

Edytowane przez Aziz1926
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SH Mosaic to raczej wyjdzie multiwitamina w aromacie a nie petarda. :)

 

Na pewno dorzuciłbym chmiel na whirpool.

Na pewno starałbym się przełamać Mosaic jakimś bardziej cytrusowym chmielem (Citra, Centennial).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APA SH na mosaicu daje bardzo ciekawy intensywny aromat tak jak piszecie multiwitaminy. Jak chcesz multiwitaminę to mosaic, a jak do tego cytrusy to tak jak pisze adamsky lub jaras. Co do receptury to ta zalinkowana przez MichalW jest świetna.

PS. Drożdże ci chodziło chyba US-05?

Edytowane przez Krugerius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SH Mosaic to raczej wyjdzie multiwitamina w aromacie a nie petarda. :)

 

Na pewno dorzuciłbym chmiel na whirpool.

Na pewno starałbym się przełamać Mosaic jakimś bardziej cytrusowym chmielem (Citra, Centennial).

 

Tropikalna petarda :) Zapomniałem napisać, że zależy mi właśnie na tropikach, nie cytrusach. SH Mosaic zostaje :) Chmiel na whirpool pójdzie, dzięki.

 

PS. Drożdże ci chodziło chyba US-05?

 

Czeski błąd, oczywiście US-05.

 

Ja bym jeszcze zaproponował wydłużenie przerwy 64 st. do godziny jeśli ma być wytrawne - beta-amylaza działa dość powoli i lepiej dać jej za dużo czasu niż za mało.

 

Początkowo chciałem tak zrobić, dzięki!

 

100g jasnego karmelu bym dodał, jeśli nie dla treściwości czy barwy to dla zakwaszenia zacieru :)

 

Chciałem karmelu uniknąć, ale 100g chyba nie wpłynie mocno na barwę, czy smak?

Edytowane przez Aziz1926
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tropikalna petarda :) Zapomniałem napisać, że zależy mi właśnie na tropikach, nie cytrusach.

Ja również lubię tropiki. Mój problem z SH Mosaic jest taki, że ten aromat odbieram jako mdły. W lekkim piwie jak APA jest dla mnie męczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.