Skocz do zawartości

Czy i ile tracą słody przy długim przechowywaniu (1 rok)


Staszku

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o wydajność jaką mogę osiągnąć !?

Czy zamiast 5 kg słodu, dać np. 6 by wyrównać ewentualne straty?

Podobne pytanie odnośnie chmielu.

Słody i chmiele były szczelnie zapakowane, w suchym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wydajność jaką mogę osiągnąć !?

 

Chodzi !?

 

chmiel traci w zależności od odmiany i temp przechowywania - tutaj masz wykaz chmieli po kliku w któryś masz Hop Stability Index np 25% per 6 months - co oznacza, że chmiel straci przez 6 miesięcy 25% alfa-kwasów jeśli będzie przechowywany w temp pokojowej (20stC) - przechowywanie chmielu w temperaturze -2stC obniży starzenie się chmielu do 10% - wg tego artykułu

 

słód w zależności czy jest ześrutowany czy nie - ześrutowany można przechowywać w stabilnych warunkach bez dostępu powietrza około roku (info ze słodowni Strzegom) - nieśrutowany - aż zacznie tracić wydajność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem jakiś trefny... Leżał przez zimę na zimnym, suchym strychu, w oryginalnych workach, nieśrutowany. Przy podobnym zasypie na starym/nowym słodzie (piwa warzone w bliskich odstępach czasu) naprawdę wydajność była niższa, a piwo mętne. No chyba że partie słodu sprzed dwóch lat i świeża tak się różniły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu warzyłem ze słodów strzegomskich, których ważność skończyła się w czerwcu ub. roku ( kupuję słody śrutowane). Słodów było 5,5 kg, a w fermentorze wylądowało 35 litrów 11,8 blg. Jedynym świeżym słodem było 0.35 kg carapilsa. Wydajność ok.78,6 jak na stare słody wg mnie bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mam ześrutowany słód, który leży od dwóch lat w suchej piwnicy, temp. ok 18C. Jak myślicie nadaje się jeszcze, żeby zrobić z niego jakieś piwo?

Z tego co pamiętam w podobnych przypadkach ludzie otrzymywali niższą wydajność niż przy świeżym słodzie, doradzano np. wymieszanie ze świeżym. Poszukaj, było co najmniej kilka takich pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.