Skocz do zawartości

Izolacja kadzi podgrzewanej palnikiem


b.dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ma ktoś jakiś patent na izolację kadzi grzanej na taborecie?

Dokładnie to mam kadź zacierną z kega 50, rozumiem że izolacja musiała by zaczynać się kilka cm nad dolnym kołnierzem kega, możecie polecić jakieś konkretne materiały ogólnodostępne? Zastanawiałem się nad wełną z folią alu, ale nie wiem czy nie trzeba tego całą rolkę kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to wełna, bez foli alu + okucie z blachy. Jak dla mnie to jedyne sensowne rozwiązanie. Sama wełna się zagniata, kruszy, jest mało estetyczna i łatwo ją zamoczyć. W prawdzie wyschnie ale....

Tylko taka izolacja i okucie to może kosztować tyle co keg. Proponuje zapytać w firmach zajmujących się izolacją lub wentylacją. Można popytać w takich firmach może mają rurę wentylacyjną o odpowiednio większej średnicy i wtedy zaizolować kega wełną a na nią nałożyć taką blachę z rury, plus dwa kołnierze z góry i dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj armaflex w zastosowaniu. A tutaj przykładowy cennik.

 

Jak ostatnio pochwaliłem się że izoluje gar armaflexem to mnie wyśmiali. Tak więc w temacie nie zabierałem głosu. Widzę jednak, że są zwolennicy armaflexu. Osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykonałem obudowę z starych polskich bojlerów. Wykorzystałem pokrywę dolną i górną a środek dociąłem do odpowiedniej wysokości. Do ocieplenia poszła wełna mineralna a na wierzch farba Termal 500. Zdjęcia są w mojej galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacha i wełna do takiego ocieplenia jest chyba najlepsza ,mój gar zacierny choć nie jest ogrzewany na ogniu też jest tak ocieplony (galeria).

Warzelny z kega 100l też tak będzie ocieplony ( jeszcze nie dotarł od fachowców od ociepleń), jest to jakieś 3cm wełny i blacha inox ,jak dotrze to dam fotki.

Kosztowało mnie to 5l C2H6O ale robota fajna było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.