Jump to content

Izolacja kadzi podgrzewanej palnikiem


b.dawid
 Share

Recommended Posts

Witam, czy ma ktoś jakiś patent na izolację kadzi grzanej na taborecie?

Dokładnie to mam kadź zacierną z kega 50, rozumiem że izolacja musiała by zaczynać się kilka cm nad dolnym kołnierzem kega, możecie polecić jakieś konkretne materiały ogólnodostępne? Zastanawiałem się nad wełną z folią alu, ale nie wiem czy nie trzeba tego całą rolkę kupować?

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej to wełna, bez foli alu + okucie z blachy. Jak dla mnie to jedyne sensowne rozwiązanie. Sama wełna się zagniata, kruszy, jest mało estetyczna i łatwo ją zamoczyć. W prawdzie wyschnie ale....

Tylko taka izolacja i okucie to może kosztować tyle co keg. Proponuje zapytać w firmach zajmujących się izolacją lub wentylacją. Można popytać w takich firmach może mają rurę wentylacyjną o odpowiednio większej średnicy i wtedy zaizolować kega wełną a na nią nałożyć taką blachę z rury, plus dwa kołnierze z góry i dołu.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj armaflex w zastosowaniu. A tutaj przykładowy cennik.

 

Jak ostatnio pochwaliłem się że izoluje gar armaflexem to mnie wyśmiali. Tak więc w temacie nie zabierałem głosu. Widzę jednak, że są zwolennicy armaflexu. Osobiście polecam.

Link to comment
Share on other sites

Ja wykonałem obudowę z starych polskich bojlerów. Wykorzystałem pokrywę dolną i górną a środek dociąłem do odpowiedniej wysokości. Do ocieplenia poszła wełna mineralna a na wierzch farba Termal 500. Zdjęcia są w mojej galerii.

Link to comment
Share on other sites

Blacha i wełna do takiego ocieplenia jest chyba najlepsza ,mój gar zacierny choć nie jest ogrzewany na ogniu też jest tak ocieplony (galeria).

Warzelny z kega 100l też tak będzie ocieplony ( jeszcze nie dotarł od fachowców od ociepleń), jest to jakieś 3cm wełny i blacha inox ,jak dotrze to dam fotki.

Kosztowało mnie to 5l C2H6O ale robota fajna było warto.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.