Jump to content

[Piwny turysta] Treintaycinco – Fabrica Artesanal de Cervezas z Escazu


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

Każda rewolucja nawet ta piwna ma swoją twarz.  W jednym kraju jest to Artezan, a w innym, jak to się dzieje w Kostaryce, ma twarz Treintaycinco.

DSC08081

Browar, o którym dzisiaj pokrótce wspomnę, został założony w styczniu 2013 roku, w pobliżu stolicy San Jose, w miejscowości Escazu.

Mimo dość krótkiej historii, browar w dość szybkim tempie zyskał uznanie oraz przychylność tamtejszej piwnej bohemy. Z pewnością jednym z wielu czynników, które przyczyniły się do popularyzacji ich piw, były liczne nagrody uzyskane na krajowych i zagranicznych konkursach oraz, co ważne, szeroka oferta gatunkowa.

Obecnie, mimo, że browar posiada dość ograniczone zasoby produkcyjne, ich piwa docierają do kilkunastu miejsc rozsianych po całym kraju.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, że oprócz stałej oferty piwnej, złożonej z Weizenbocka, Porteru, IIPA, Barley Wine oraz Lagera, browar warzy rotacyjnie kilkanaście innych gatunków piw. Na dodatkową ofertą składają się m.in. Amber Ale, Saison, APA, Oatmeal Stout, Ale oraz kilka wariacji na temat IPA.

Jeżeli weźmiemy się pod uwagę fakt, że browar posiada cztero-hektolitrową warzelnię, browar musi wzbudzać w nas respekt. Na dodatkowe wyposażenie tego browaru, składa się siedem tanków fermentacyjnych oraz osiem zbiorników leżakowych, znajdujących się, i tutaj ciekawostka, w czterdziesto-stopowym kontenerze chłodniczym. Z tym genialnie prostym rozwiązaniem spotkałem się pierwszy raz w życiu.

Jedynym mankamentem tego zakładu piwowarskiego jest jego mała fotogeniczność. Otóż browar nie jako naśladując brytyjskie browary, działa w jednym z wynajętych boków znajdujących się w wielkoprzemysłowym magazynie. Dodatkowo, co jest po części zrozumiałe, nie oferuje na miejscu wyszynku a jedynie sprzedaż hurtową.

Mimo to, warto ich odwiedzić i zobaczyć zapał jaki im towarzyszy przy tworzeniu co raz to nowych piw! Gorąco polecam!

DSC08097

.

DSC08082

.

DSC08093

.

DSC08083

.

DSC08086

.

DSC08099

.

DSC08095

.

IIPA

IIPA

.

Barley Wine

Barley Wine

.

Porter

Porter


3256 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.