Skocz do zawartości

Stowarzyszenie Piwowarów Domowych


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem za podjęciem rozmów. Bo wiem, że niezależność będzie nam gwarantował statut i niezależne nasze władze.

No jasne. Ale już nigdzie nie napiszesz, że Żywiec to paskudztwo, bo HGB itp. bo Ci będzie głupio. A o to też i koncernowi chodzi. Nie wszystko można zapisać, ludzie są ludźmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za podjęciem rozmów. Bo wiem' date=' że niezależność będzie nam gwarantował statut i niezależne nasze władze.[/quote']

No jasne. Ale już nigdzie nie napiszesz, że Żywiec to paskudztwo, bo HGB itp. bo Ci będzie głupio. A o to też i koncernowi chodzi. Nie wszystko można zapisać, ludzie są ludźmi.

A dlaczego nie? Osobiście nie miałbym na prawdę z tym oporów. Marusia, tutaj rzadko dyskutujemy o koncernach, dlatego podejście też jest bardziej otwarte.

Jak już wcześniej napisałem. Odcięcie się od ludzi którzy wyrazili zainteresowanie tylko dlatego, że wcześniej nigdy tego nigdy nie zrobili, będzie ogromnym błędem. Czy wszędzie musimy szukać podstępu i złych zamiarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marusia, tutaj rzadko dyskutujemy o koncernach, dlatego podejście też jest bardziej otwarte.

No właśnie, dlatego mam szersze spojrzenie i inne poglądy, bo nie czuję się tylko piwowarką domową, ale również obrońcą dobrego piwa w ogóle i sumienie mi na pewne rzeczy nie pozwala. Róbcie swoje, ja się przyjrzę, jak wyszło i jak mi się spodoba, to przystąpię, a jak nie, to nie. Czuję się jednak w obowiązku uwypuklić pewne rzeczy, żebyście tak na hura nie lecieli jak muchy do miodu :)

 

 

Czy wszędzie musimy szukać podstępu i złych zamiarów?

Nie szukam podstępu. Przecież dobrze wiadomo, o co chodzi, już Czes o tym napisał. Po prostu właśnie to mi się nie podoba. Na tym kończę wypowiedzi, bo co miałam do powiedzenia już powiedziałam, a piany bić nie będę bez sensu, wolę ją spić z kufelka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dlatego mam szersze spojrzenie i inne poglądy

Proszę tego nie traktować jako zarzut wąskich horyzontów, miałam tylko na myśli, że czuję się bardziej zaangażowana ogólnie w piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za podjęciem rozmów. Bo wiem' date=' że niezależność będzie nam gwarantował statut i niezależne nasze władze.[/quote']

No jasne. Ale już nigdzie nie napiszesz, że Żywiec to paskudztwo, bo HGB itp. bo Ci będzie głupio. A o to też i koncernowi chodzi. Nie wszystko można zapisać, ludzie są ludźmi.

Ale ja nawet nie twierdzę ,że Żywiec to paskudztwo. Jest całkiem udanym przykładem premium lager. Oddajmy pola produkcji masowej koncernom (po co walczyć z wiatrakami), a i nam łatwiej będzie się odnaleźć na rynku, bo przez właśnie działanie takich stowarzyszeń powstanie większe zapotrzebowanie na piwa niszowe.

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję samą siebie z browar.biz :)

 

Poza kwestiami moralnymi, to tak się zastanawiam i cały czas nie rozumiem....Jeśli tak bardzo boicie się wycierania imienia stowarzyszenia w reklamach GŻ, czy nadmiernego pchania się z kopytami, to dlaczego nie chcecie grupy GŻ zrobic członkiem wspierającym? Przecież to się aż pcha na myśl... Nie opiekun, czy sponsor sensu stricto, tylko członek wspierający. Cichutki, a jednocześnie pomocny (szczególnie w kwestiach finansowych).

 

I, aby nie byc gołosłowną:

"członkowie wspierający ? członkowie, którzy wspierają stowarzyszenie. Mogą to być zarówno osoby fizyczne jak i prawne (firmy, inne organizacje, itp.). Mogą brać udział w obradach walnego zebrania członków, ale tylko z głosem doradczym. W praktyce członkowie wspierający mogą stanowić, np. wsparcie merytoryczne dla stowarzyszenia. Często członkami wspierającymi zostają firmy czy osoby, które systematycznie przekazują pieniądze albo dary rzeczowe na rzecz stowarzyszenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłoby tak być.

 

Członkowie Stowarzyszenia dzielą się na:

a) zwyczajnych,

b) wspierających,

c) honorowych.

 

1. Członkami wspierającymi mogą być osoby prawne, które złożą pisemną deklarację, zapłacą wpisowe oraz zostaną przyjęte w poczet członków przez Zarząd.

2. Członkowie wspierający mają prawo:

a) uczestnictwa z głosem doradczym w Walnym Zebraniu Członków przez upoważnionych przedstawicieli,

b) zgłaszania postulatów i wniosków wobec władz Stowarzyszenia,

c) korzystania z innych uprawnień określonych przez Zarząd.

 

3. Do obowiązków członków wspierających należą:

a) przestrzeganie postanowień statutu oraz uchwał władz Stowarzyszenia,

b) regularne opłacanie składek,

c) udzielanie Stowarzyszeniu pomocy w realizacji jego statutowych zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też np. tak:

1.Członkiem wspierającym może być osoba prawna lub osoba fizyczna deklarująca Stowarzyszeniu pomoc merytoryczną, rzeczową lub finansową, która złoży pisemną deklarację przystąpienia i zostanie do niej przyjęta uchwałą Zarządu. W deklaracji winna zostać wskazana forma wsparcia.

2.Członek wspierający będący osobą prawną jest reprezentowany w Stowarzyszeniu przez jedną upoważnioną osobę, zgodnie z obowiązującym daną osobę prawną statutem.

3.Od decyzji Zarządu przysługuje prawo odwołania się do Walnego Zebrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Czesa.

 

Czy myślałeś co oprócz organizacji KPD miało by robić Stowarzyszenie?

 

Mam taką wizję :)

 

Jeżeli do stowarzyszenia mieli by należeć piwowarzy z browarów rzemieślniczych to Stowarzyszenie mogło by wykreować wraz z browarami rzemieslniczymi inne święta piwa, np. pierwszy dzień wiosny Koźlak Wiosenny, pierwszy dzień lata Witbier, jesieni Koźlaka Jesiennego itp.

 

cały myk polegałby na tym aby w jednym dniu, jak największa ilość browarów restauracyjnych rozpoczeła sprzedaż danego piwa.

 

Zadaniem stowarzyszenia było by zaopatrzenie browarów restauracyjnych w banery reklamowe, załatwienie benerków na stronach internetowych itp. Jednym słowem koordynacja.

 

Czy takie, jakby nie było, wspieranie/reklamowanie działalności browarów restauracyjnych nie stało by w sprzeczności z finansowaniem go przez GŻ?

 

P.S. Przez propagowanie kultury picia piwa rozumiem propagowanie nieznanych przez większość Polaków stylów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreowanie różnych świąt piwa przez browary to raczej zadanie dla Stowarzyszenie Browarów niż Piwowarów

Srednie tego nie zrobią. Uwarzyć takie piwa mogą tylko restauracyjne.

 

Jeżeli mamy się oglądać na innych to nigdy się nie doczekamy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednie tego nie zrobią. Uwarzyć takie piwa mogą tylko restauracyjne.

 

Jeżeli mamy się oglądać na innych to nigdy się nie doczekamy. :)

a jaki wpływ będzie miało nasze Stowarzyszenie na to co warzą browary restauracyjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki wpływ będzie miało nasze Stowarzyszenie na to co warzą browary restauracyjne ?

Jeżeli będą należec piwowarzy z tych browarów to napewno jakiś, i tu jest zadanie stowarzyszenia aby przkonac właścicieli do takiej akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będą należec piwowarzy z tych browarów to napewno jakiś, i tu jest zadanie stowarzyszenia aby przkonac właścicieli do takiej akcji.

w tych browarach liczy się raczej ekonomia niż propagowanie akcji z nowymi świętami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będą należec piwowarzy z tych browarów to napewno jakiś' date=' i tu jest zadanie stowarzyszenia aby przkonac właścicieli do takiej akcji.[/quote']

w tych browarach liczy się raczej ekonomia niż propagowanie akcji z nowymi świętami

No ale chodzi również o reklamę. Jeśli takie rzeczy pojawią się w wielu miejscach na raz wraz z lokalnymi imprezami (wraz z imprezami piwowarów amatorów i piwoszy) to miałoby to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za podjęciem rozmów. Bo wiem, że niezależność będzie nam gwarantował statut i niezależne nasze władze.

No, chyba że jakaś grupa wprowadzi odpowiednio dużą liczbę członków. W tym momencie Walne zebranie może wszystko. To taka dywagacja.

 

Małżonka słusznie wyłuszczyła Członka wspierającego.

 

 

Ja podobnie jak Kopyr i Anteks. Jesteśmy w stanie zrobić to sami, ale należy podjąć rozmowy.

 

Kwestia finansowania. Tak jak pisałem wcześniej - składki członkowskie. Do tego starty w konkursach dla organizacji pozarządowych organizowanych przez gminy, powiaty, województwa - można wydobyć część pieniędzy na zrobienie imprez i do tej sumy dołożyć kasę od sponsorów.

 

A poza tym więcej się nie odzywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.