Skocz do zawartości

Otwarcie browaru rzemieślniczego- małopolska współpraca


Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo wyobrażam sobie zgłaszanie piwa refermentowanego do uc.

Myślę, że refermentacja rezerwą rozwiąże problem, akcyzę płacisz po warzeniu, czyli zupełnie legalnie możesz sobie odłożyć co nieco do refermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ma się nie zgadzać? Uwarzyłeś 11 hl, zapłaciłeś akcyzę od 11 hl, 0,4 hl wylałeś z chmielinami, 0,5 hl wsadziłeś do zamrażarki. W księgach wszystko się zgadza, nie oszukałeś ani na ml na akcyzie. Problem dla kontrolujących może być jeżeli wszystkie tanki będą również cechowane i w czasie kontroli ktoś znajdzie brzeczkę, w takiej sytuacji poprosiłbym izbę celną o interpretację jak to rozwiązać. Nie wszędzie jednak tanki są cechowane i problem w ogóle nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o czym mówisz, przy przedpłacie musisz mieć możliwość urzędowego pomiaru w tankach to na pewno

nie chodzi tutaj tylko o akcyze, nie możesz robić takich rzeczy przy produkcji, bo jak nie uc bo skarbówka cię ściegnie że piwo na lewo sprzedajesz

jakby tak było jak mówisz mógłbym w ogóle nie zwracać uwagi na straty bo przecie akcyza zapłacona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie? Przychodzi uc i pyta panie gdzie hekto brzeczki? W lodówce...?

A jakie ma znaczenie, gdzie jest brzeczka... w zamrażarce, czy w niecechowanym fermentorze, leżaku?

Są browary, które nie mają cechowanych w/w.

 

Sprawa na pewno jest do rozwiązania, nawet jeśli dokładny rozrachunek w każdym "zbiorniku", kwestia tylko odpowiedniej interpretacji przez odpowiednich urzędników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej jeden zbiornik trzeba mieć zalegalizowany. Raz w roku przyłażą na remanent i każą przelewać po kolei wszystko do tego legalizowanego w celach zliczenia ilości.

Nie wyobrażam sobie przelewać gotowe piwo do kadzi warzelnej w celu pomiaru ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ma się nie zgadzać? Uwarzyłeś 11 hl, zapłaciłeś akcyzę od 11 hl, 0,4 hl wylałeś z chmielinami, 0,5 hl wsadziłeś do zamrażarki. W księgach wszystko się zgadza, nie oszukałeś ani na ml na akcyzie. Problem dla kontrolujących może być jeżeli wszystkie tanki będą również cechowane i w czasie kontroli ktoś znajdzie brzeczkę, w takiej sytuacji poprosiłbym izbę celną o interpretację jak to rozwiązać. Nie wszędzie jednak tanki są cechowane i problem w ogóle nie występuje.

 

 

akcyzę płaci się od ekstraktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcyzę płaci się od ekstraktu wyrobu gotowego. Należy dokonać pomiaru ekstraktu rzeczywistego metodą destylacyjną. Czyli robisz piwo 14°Blg, wybijasz 13,5°Blg i 0,5°Blg dodajesz jako cukier przy rozlewie.

Wiem, że w wielu browarach płaci się akcyzę od ekstraktu wybitej brzeczki gorącej, ale nie jest to zgodne z aktualnymi przepisami. (W UC tłumaczyli, że zgodnie z przepisami UE akcyza na wyrób alkoholowy nie może być obliczana z produktu nie zawierającego alkoholu).

I taki sposób rozliczania właśnie rozwiązuje problem dodatku cukru po leżakowaniu.

 

Wrzucam też Rozporządzenie Ministra Finansów w tej sprawie:

http://i.imgur.com/JYXwfPI.jpg

 

Co zaś dotyczy się tematu rozlewu piwa w butelki to jeśli browar ma niewielkie wybicie roczne to według mnie dobrym rozwiązaniem byłaby taka rozlewaczka:

http://www.lida.pl/produkty.php?id=xrb16

 

Fakt kapslować trzeba ręcznie, ale jedna osoba jest w stanie na tym urządzeniu rozlać i zakapslować 500 butelek na godzinę. Kiedyś chyba widziałem jakieś zdjęcie i w Pracowni Piwa z tego korzystali (nie wiem jak w nowym browarze).

Koszt - niestety nie wiem, ale coś mi po głowie chodzi ok. 30 tyś. (jeszcze sprawdzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zaś dotyczy się tematu rozlewu piwa w butelki to jeśli browar ma niewielkie wybicie roczne to według mnie dobrym rozwiązaniem byłaby taka rozlewaczka:

 

http://www.lida.pl/p...ty.php?id=xrb16

 

Ten sam sprzęt używa Browar Reden (nie ten restauracyjny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązujący od 2 stycznia 2012 druk składania deklaracji podatku akcyzowego wymaga obliczenia od brzeczki podstawowej.

 

 

Już widzę, że źle się wyraziłem.

Tak od brzeczki podstawowej. Tylko rozporządzenie ministra, które wrzuciłem precyzuje sposób obliczenia stopnia ekstraktu brzeczki podstawowej. Kiedyś obliczało się mierząc ekstrakt brzeczki wybitej. Teraz należy zmierzyć ekstrakt rzeczywisty wyrobu gotowego, ilość alkoholu i z tego wyliczyć ekstrakt brzeczki podstawowej. Dlatego można spokojnie zwiększać ekstrakt przed rozlewem.

 

 

I co mi pan zrobisz? Nie mamy pańskiego płaszcza :D :D :D

 

Tego nie zrozumiałem.

Edytowane przez Biniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mając system przedpłatowy akcyzę płacisz przed warzeniem a więc obliczenia po fermentacji są za późno.

 

Tego nie zrozumiałem.

 

taki żart. :D

 

Hehe.

 

Jak zgłaszasz przedpłatę na powiedzmy 50 hl piwa 14,0*Plato to możesz później zgłosić 25 hl piwa 12,5*Plato i powiedzmy 10hl 16,5. Ważne aby obliczona akcyza po odjęciu ulgi nie przekroczyła 14*7,79*50. To jest tylko deklaracja. Rozliczenie i faktycznie zgłoszone piwo następuje na koniec miesiąca. Do tej pory spotykałem się w Urzędach Celnych, że taka interpretacja jest prawidłowa.

 

Zresztą mi chodziło o sytuację, że zgłaszamy 14. Wybijamy 13,5 i dodajemy 0,5°Blg jako surowiec do refermentacji. W wyrobie gotowym mamy 14°Blg i płacimy akcyzę od 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.