Skocz do zawartości

Piwo do 18-letniego leżakowania


sabbr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zrobić prezent z okazji urodzin dziecka - właśnie temu dziecku, piwo do wypicia za 18 lat.

Leżakowane będzie w temp. ok. 0-12*

Jakie piwo najlepiej znosi tak długie leżakowanie? Na jakich słodach, chmielach?

Wiem, że żywiec porter był pijalny po 30 latach. Tylko jaki to był porter - bałtycki? A może lepiej barleywine, albo black IPA?

Nadmieniam, że nie mam możliwości nagazowania sztucznego, a co za tym idzie - pasteryzacji.

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

A co z chmieleniem?

Z czasem piwo traci aromat, goryczkę też, choć w mniejszym stopniu.

Czy dodatkowo "dowalić" na cichą więcej (o ile?) chmielu na aromat, albo mocniej nachmielić na goryczkę? Czy ktoś miał doświadczenie z kilkuletnimi piwami - jak goryczka i aromat się zachowuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aromat znikinie już w pierwszym roku.

 

Co do przechowywania, można i wiele lat ale musisz mieć do tego warunki czyt. niska, w miarę stała, temperatura. W temp. >20°C piwo po kilku latach się utleni i nic z tego dobrego nie wyjdzie.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na cichą chyba nie ma sensu sypać

 

na taką specjalną warkę można pomyśleć o butelkach szampanowych 750ml (duże lambiki też są w nich sprzedawane) - kapslujesz je większymi kapslami 29mm (grifo z większą głowicą) dodatkowo można zalakować

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na cichą chyba nie ma sensu sypać

 

na taką specjalną warkę można pomyśleć o butelkach szampanowych 750ml (duże lambiki też są w nich sprzedawane) - kapslujesz je większymi kapslami 29mm (grifo z większą głowicą) dodatkowo można zalakować

a to dziwne, bo ja szampanówki korkuję normalnym korkiem i drucikiem, jak szampana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym zrobić prezent z okazji urodzin dziecka - właśnie temu dziecku, piwo do wypicia za 18 lat.

Leżakowane będzie w temp. ok. 0-12*

Jakie piwo najlepiej znosi tak długie leżakowanie? Na jakich słodach, chmielach?

Wiem, że żywiec porter był pijalny po 30 latach. Tylko jaki to był porter - bałtycki? A może lepiej barleywine, albo black IPA?

Nadmieniam, że nie mam możliwości nagazowania sztucznego, a co za tym idzie - pasteryzacji.

Dzięki za podpowiedzi.

 

Moim zdaniem chybiony pomysł. Nawet najwybitniejsze piwo po 18 latach będzie już stare, a w najlepszym wypadku twój potomek kompletnie nie zrozumie intencji i napier... się tym piwem jak setką wódki. Po prostu szkoda i jego i piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aromat znikinie już w pierwszym roku.

 

Zgadzam się - aromat chmielowy będzie tylko wspomnieniem już po roku.

 

Nie sądzę, po wielu miesiącach moja pierwsza AIPA miała wcale nie nieznaczny aromat chmielowy.

 

Co do tematu - jw kolega pisze - pomysł chybiony.

Piwo chyba najlepiej leżakować do 5 lat, to nie whisky czy inny mocny alkohol. Ponadto co jeśli dziecko nie będzie fanem dobrego piwa? Zbyt cenny podarunek nawet dla własnego dziecka, które w wieku 18 lat będzie miało małe doświadczenie (oby) w napojach alkoholowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo, o ile jest mocne i gęste można leżakować bardzo długo, choć im starsze, tym bardziej idzie w kierunku wina, dlatego lepiej od razu leżakować albo wino, albo jeszcze lepiej miód i wtedy dziecko powinno być też zadowolone, bo miód jednak przekona największego anty-amatora trunków, ten typ tak właśnie ma, no i zrobienie miodu przeznaczonego do leżakowania wyjdzie taniej niż uwarzenia takiego piwa, czy nawet wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że warto wykonać test. Kolega wyżej polecił butle po bąbelkowcach i to ma sens. Po rozlewie połóż butlę jakiś czas poziomo, zjedzą całe powietrze drożdże. Też mam zamiar coś zostawić na przyszłość, butle mam i czekam na natchnienie. Warunek to tylko jeden: minimum 10 butelek bardzo dobrego piwa oraz cierpliwość czyli otwieranie co rok jednej sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopyr kiedyś przeprowadził parę degustacji piw kilkuletnich. Ich kapsle były mocno skorodowane. Wina przy tak długim przechowywaniu też potrafią "stracić" korek lub/i zawartość. Pomysł z miodem niegłupi. Miody z pasieki Jarosa polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, zastanowię się, czy warto.

 

Warto choćby po to żeby po 2-3 latach mieć dobrego portera dla siebie :)

Ja tak zrobiłem z zamysłem leżakowania 18 lat. Za 3 tyg mija dopiero 2 lata a już zostało mi około 15 sztuk :) nie wiem czy cokolwiek dotrzyma do 3 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego nie przechowywać? Jak najbardziej: uwarzyć coś 25 BLG i wzwyż, na refermentację dodać po 1-1,5 g cukru na 0,5 l, wpakować w szampanówki zatkane jak pisał jaras - korkiem i siatką i leżakować, leżakować, leżakować. Nie trzeba ich kłaść, spokojnie będą sobie dochodzić :)

 

Ważne jest to, co pisał WiHuRa - im niższa i stała temperatura (ale nie poniżej zera!) tym lepiej.

Edytowane przez crosis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też bym się skłaniał w stronę miodu, poszedł bym dalej i ustanowił nowa świecką tradycję, rok w rok miód i jedną butelka do leżakowania. ja miody robię w minimalistycznej skali - w butlach 5l po winie z biedrony.

do wyboru miody owocowe, ziołowe, chmielone itp

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starka znana była w Polsce i na Litwie co najmniej od XV wieku. Tradycyjnie po narodzinach syna zakopywano wódkę w dębowej beczce, wykopywano ją na wesele tegoż syna.

 

Czemu by nie kontynuować tej wspaniałej tradycji? :D

 

Myślę, że najlepszy byłby półtorak, ale jeśli już ma być piwo to RIS. Pytanie tylko czy dziecko będzie w stanie docenić jakość takiego trunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.