Skocz do zawartości

Śrutownik z makaroniarki


br.an.tr

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, talentu do pisania to Ty nie masz w ogóle... Chyba, że jesteś obcokrajowcem, to można wybaczyć. Co do samego śrutownika - 5kg w 37min... Tyle, to ja ręcznie śrutowałem Brewfermem. Wydaje mi się, że nie warta skórka wyprawki, ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie liczyłem kosztów. Ale patrzeć ile kosztują teraz podstawowe części to:

Maszynka do makaronu z przesyłko kosztowała gdzieś ok 60zł

Silniczek od wycieraczek z przesyłko ok 40zł.

 

Trochę wolno śrutuje. Ale podczas śrutowania można coś innego robić. Jak znajdę szybszy silniczek to wymienię.

Może koledzy wiedzą jaki silniczek od wycieraczek ma więcej obrotów nisz 60obr/min ? By się przydała taka informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać. Sam wpis pod względem merytorycznym wydaje mi się bardzo ciekawy. Tylko, że przeczytanie tego i zrozumienie o co chodzi w poszczególnych zdaniach bywa w niektórych momentach delikatnie mówiąc trudne. Warto byłoby to przeczytać jakoś opracować przed wysłaniem bo "puł" podkreśla chyba każda przeglądarka, a "kupka" wcale nie kojarzy mi się z naczyniem :) . Pierwszą myślą było to, że pochodzisz z Białorusi i z tego wynikła moja ciekawość.

 

Pytanie natury technicznej: dostrzegasz po tych 57kg jakieś niepokojące objawy zużycia, czy uznałbyś to za konstrukcję która może wytrzymać pracę przez lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wałkami nic niepokojącego się nie dzieje. Swoją maszynkę na pewno skróciłem żywotność poprzez śrutowanie na wysokich obrotach 400 obr/min i zepsucie przez żyto a później naprawa. Jak będziesz co jakiś czas smarować śrutownik. Obroty napędu będą 100-200. To na pewno na długo ci wystarczy.

Jak mi się zepsuje to kupie drugą maszynkę tako samo koszt nie drogi. Wsyp i napęd mam już zrobiony. Tylko wtedy zrobię Radełkowanie, moletowanie jak się da na rurce i taka przyjemność nie będzie droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koledzy wiedzą jaki silniczek od wycieraczek ma więcej obrotów nisz 60obr/min ? By się przydała taka informacja.

Możesz spróbować zasilić swój silnik nieco wyższym napięciem. Bez problemu powinien wytrzymać 16-18V. Ja używam zasilacza 24V z regulatorem i mój silnik od Cinquecento bez problemu takie napięcia wytrzymuje. Z resztą i tak planujesz go wymienić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W prowadziłem zmiany w makaroniarce zmieniłem napęd. Opis w pierwszym poście.

Czy się da poszerzyć otwór na tokarce itp sprzęcic post-6567-0-47079000-1423587118_thumb.jpg Aby otwór był kwadratowy był większy aby nie trzeba było szlifować sprzęgła ?

 

Czy nie będzie problemu zrobić molety na tych wałkach od makaroniarki (nie pamiętam grubości wałków chyba 2,5cm) na wzór jak kolega PiwoLab post-6567-0-84750400-1423587559_thumb.jpg ?

Edytowane przez br.an.tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zauważyłem niektórzy umieją tylko krytykować... Dzięki za opisanie. Jest specjalny smar do spożywki... niestety nie wiem jak się nazywa. Słyszałem też, że bardzo dobrze spisuje się do smarowania mleko kokosowe i oleje roślinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
>>>

Niestety nie liczyłem kosztów. Ale patrzeć ile kosztują teraz podstawowe części to:

Maszynka do makaronu z przesyłko kosztowała gdzieś ok 60zł<<<

 

Albo na pchlim targu za kilka zł...

Jeden taki aparacik turla się u mnie gdzieś na strychu, w wolnej chwili mogę spróbować wygrzebać spomiędzy innych gratów, jeśli ktoś chce się osobiście zmierzyć z tym projektem...

 

>>>Silniczek od wycieraczek z przesyłko ok 40zł.<<<

 

Można też podłączyć jako moduł napędowy klientów lokalnego klubu fitness - ustawiając w roli interfejsu rowerek treningowy...

Coś, jak tu:

 

 

 

>>>Trochę wolno śrutuje. <<<

 

I już nie będzie wolno śrutował.... :)

 

 

Dzięki za zamieszczenie fajnego wpisu, trzymam kciuki za dalsze prace rozwojowe w tym temacie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.