Skocz do zawartości

Gozdawa German Lager nie startują


tdzip

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może używał tych drożdży? zadane zgodnie z zaleceniem na opakowaniu temp. 12 st. ponad 48 godzin temu i do tej pory brak oznak fermentacji, uzbroić się w cierpliwość i czekać? a może jakieś sugestie? czytałem gdzieś, że warto przenieść fermentor do wyższej temp. poczekać aż wystartują i wtedy powrót do niskiej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwodnione wszystko jak pan bóg przykazał, napowietrzone jak zwykle przelewaniem wężykiem z wysoka, wydaje mi się że nie fermentuje bo brak piany, nawet wieko nie jest odrobinę wybulone nie wspomnę o bulkaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapodałem te drożdze do warki Vienna Pils 12,1Blg na 28l brzeczki temperatura otoczenia 13-14 stopni i też długo nie ruszały ! Poczekaj jeszcze 24h i zobaczysz. Jeśli masz brzeczke w szczelnej beczce z rurką i nie bulga to sprawdz szczelność fermentatora, może gdzieś ucieka. Generalnie na burzliwej fermrntacji pracowały 17 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwodnione wszystko jak pan bóg przykazał, napowietrzone jak zwykle przelewaniem wężykiem z wysoka, wydaje mi się że nie fermentuje bo brak piany, nawet wieko nie jest odrobinę wybulone nie wspomnę o bulkaniu :)

najlepiej jakbyś sprawdził blg brzeczki. super doświadczony nie jestem, ale na 10 zrobionych piw w 2 nie miałem piany w ogóle a wyszły niczego sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 15 h w cieplejszym miejscu nieśmiało rusza, pokrywa naprężona, 2 razy na min bulka, chyba coś z tego będzie, poczekam jeszcze trochę i wieczorem przeniosę do właściwej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już 2x podobną sytuację, tyle, że z WY Bavarian Lager. Dopiero po 3 dobach pojawiły się mocne oznaki fermentacji (piana, dużo CO2). Pierwsze piwo na nich wyszło super, drugie jeszcze fermentuje, ale wszystko wygląda ok.

 

PS. Obniżaj już temp od razu, tylko powoli - nie ma co czekać aż naprodukuję estrów :)

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.