Skocz do zawartości

Pasteryzacja w coolerze


QQRQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy dałoby się spateryzować piwo w butelkach w lodówce turystycznej? Skoro dobrze zaizolowana lodóweczka nadaje się do godzinnego zacierania to może i do pasteryzacji by się nadała? Np. wkładam 10 butelek 0,5 o temp. 20 stp. i zalewam 15l wody o temp. 90 stp. Trzymam wszystko przez godzinkę zamknięte i pod grubym przykryciem. Temp nie powinna spaść więcej niż o 2-3 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca, ale Twoja szklana,albo jest bardzo precyzyjna, albo nie przeszła noworocznego przeglądu :)

 

Tego nie załapałem.....

 

O panie 1h w 90st to nic ci nie zostanie z tego piwa, efekty akustyczne gwarantowane :D

 

Po zalaniu 10 butelek 15 litrami wody 90stp, całość ustabilizuje się na poziomie ok 70 stp. Tak więc jak na pasteryzację chyba nie tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się komu podoba, chcesz nienagazowane butelki to pasteryzujesz nienagazowane, chcesz nagazowane to pasteryzujesz nagazowane, chcesz w kegu nienagazowane to takie pasteryzujesz a jak chcesz je nagazować to sztucznie gazujesz, chcesz nagazowane w kegu to nagazowane pasteryzujesz...

 

Coś pominąłem :cool: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido, pominąłeś jeden istotny szczegół :P . Domowe piwo to jest tzw żywe piwo a pasteryzowane to najłatwiej kupić a zatem dodaj edit: 'idź do sklepu po piwo profesjonalnie pasteryzowane' (sprawdzę czy dodałeś, jeśli nie to otrzymasz minusa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GB co Ty gadasz, zawsze można kupić kasztelana, on jest niepasteryzowany :-p

 

Każde piwo najłatwiej kupić, ale samemu zrobić to dopiero sztuka. Tym bardziej jasnego, mocnoodfermentowanego lagera.a jeszcze pasteryzowanego to w ogole, nawet na forum pewnie nieliczni to robią ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dało by się to zrobić, ale niestety nie wiem jak dokładnie obliczyć do tego tzw. strike temperature, tzn. temperaturę początkową wody. Kalkulatory do zacierania chyba nie będą tu się sprawdzać bo szkło i piwo ma pewnie inną wymianę temperatury z wodą niż słód z wodą. Do tego dochodzą rzeczy jak utraty ciepła w zależności od sprzętu, np. w moim wypadku muszę dodać od 2F latem do 4F zimą.

A może po prostu do tego zastosować wannę? Dolewać ciepłej wody gdy temp spadnie?

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu piwowarów posiada w domu pasteryzatory i z nich bardzo często korzysta. Sam też takowy posiadam

Nie wiem do końca, ale Twoja szklana,albo jest bardzo precyzyjna, albo nie przeszła noworocznego przeglądu :)

 

Tego nie załapałem.....

A to takie proste

post-9-0-09279900-1420468966_thumb.jpg

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pasteryzator z Lidla, służy w odp celu, np ogórki i oczywiście woda do wysładzania. Wg mnie nie ma sensu pasteryzować piwa domowego. Później lub jutro sprawdzę z pecołka czy na forum był temat 'jak długo domowe piwo jest jadalne, trwałość itp' ... Wyklepane z N78 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.