Jump to content

Leżakowanie korkowanego piwa


Pinhead
 Share

Recommended Posts

Kupiłem wczoraj Komes Porter w wersji korkowanej i pomyślałem żeby go odstawić na jakiś czas. Stąd pytanie jak go leżakować? Na stojąco żeby się czasem korek nie rozszczelnił czy w pionie?

Link to comment
Share on other sites

Korek nie powinien się wysuszyć przez jakieś 2-3 lata ale na wszelki wypadek ja bym trzymał w pionie a raz na 3-4 miesiące ustawił na poziomo na jakiś tydzień. Wiem, że tak się robi z winami długo leżakującymi. Wszystko zależy ile chcesz leżakować i w jakich warunkach.

Edited by Jurand
Link to comment
Share on other sites

W wielu miejscach jest napisane że wina musujące przechowuje się w pionie. Piwo jest napojem gazowanym więc zakładam że jest podobnie. Nie wiem jak kolega ale ja piwa leżakuję w piwnicy gdzie wilgotność powietrza nie pozwoli wyschnąć korkom niezależnie od pozycji. W suchych piwniczkach na wino czasem stawia się jakąś miskę z wodą aby temu zaradzić.

Link to comment
Share on other sites

To jest korek szampanowy. W odróżnieniu od tych do win bardzo duża powierzchnia korka ma styczność z powietrzem. Jeśli powietrze nie jest całkiem suche to będzie absorbował dostatecznie dużo wilgoci żeby się nie rozeschnąć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.