Skocz do zawartości

Fermentum Mobile - FM30 Bohemska rapsodia


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Fermentuję właśnie Pilsa na FM30 (jest to mój pierwszy dolniak) i mam trochę problem z moją lodówką która nie jest w stanie, nawet na najniższych ustawieniach dopuścić

do temp. powyżej 6-7 C (temp. piwa, termometr zanurzony na stałe w fermentorze).

Więc z obawy że będzie to za nisko na start, miałem trochę zabawy typu:

lodówka schłodziła fermentor do 7 C wtedy wyłączałem ją i po kilku godzinach jak przeoczyłem jej powtórne włączenie temp. wzrastała 

do 10-12C. Potem znowu chłodzenie do 8-9 lub niżej.

 

Czy takie kilkugodzinne zmiany temp. o te kilka stopni, ale jednak w zalecanym zakresie temperatur pracy drożdży,

dadzą niepożądane skutki w gotowym piwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie jest w stanie, nawet na najniższych ustawieniach dopuścić do temp. powyżej 6-7 C (temp. piwa, termometr zanurzony na stałe w fermentorze).
 

 

Na tych drożdżach piwo ruszyło mi w 6,5°C, fermentowało początkowo w 6°C otoczenia więc powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fermentuję właśnie Pilsa na FM30 (jest to mój pierwszy dolniak) i mam trochę problem z moją lodówką która nie jest w stanie, nawet na najniższych ustawieniach dopuścić

do temp. powyżej 6-7 C (temp. piwa, termometr zanurzony na stałe w fermentorze).

Więc z obawy że będzie to za nisko na start, miałem trochę zabawy typu:

lodówka schłodziła fermentor do 7 C wtedy wyłączałem ją i po kilku godzinach jak przeoczyłem jej powtórne włączenie temp. wzrastała 

do 10-12C. Potem znowu chłodzenie do 8-9 lub niżej.

 

Czy takie kilkugodzinne zmiany temp. o te kilka stopni, ale jednak w zalecanym zakresie temperatur pracy drożdży,

dadzą niepożądane skutki w gotowym piwie?

Takimi wahaniami temperatury stresujesz drożdże i jakieś tam większe lub mniejsze niepożądane skutki będą. Wyznaje zasadę jak temperatura wzrośnie to już w takiej zostawiam. fermentacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Takimi wahaniami temperatury stresujesz drożdże i jakieś tam większe lub mniejsze niepożądane skutki będą. Wyznaje zasadę jak temperatura wzrośnie to już w takiej zostawiam. fermentacje.

 

Możliwe.

 

Piwo po 3 tyg. burzliwej i 2 cichej zostało zabutelkowane (połowa), a druga część jest w kegu, z którego już piwo piję.

W aromacie jest spory diacetyl i to właśnie on może wynikać z wahań temperatury fermentacji, bądź z niedojrzałości piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jak długo u was startowały? Zaszczepiłem drożdżami z litrowego startera brzeczkę 10,4 blg w sobotę wieczorem (czyli równe 4 doby temu!) i w fermentorze brak piany, pojedyncze białe wysepki na powierzchni... Temperatura otoczenia 7-8 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo, po 2 dobach już się z reguły coś dzieje. 

 

No i starter trochę mały. Ja zrobiłem 2 litry na 12blg i czuć, że fermentacja nie poszła idealnie. Zadawanie z fiolki przy lagerach to już w ogóle dla mnie zupełna abstrakcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

podepnę się pod temat :)

 

przymierzam się do pierwszego dolniaka Lager Wiedeński 12Blg 23l.  właśnie na FM30, mam temp. 6-7 stopni.

chodzi mi o starter, BS2 wyliczył mi 2,34 litra z 3 opakowań drożdży   :eusathink: wydaje mi się, że to trochę bogato, Fermentum podaje, że do 12Blg wystarczy 1 fiolka na starterze litrowym...? Mam kolbę 1 i 2 litry + mieszadło. Na forum są info o starterach od 1 l. do 3l. i tak się zastanawiam czy wystarczy starter 2l. z jednej fiolki?  :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze jaki masz termin ważności drożdzy, ale 2 litry to jest mało nawet dla bardzo świeżych. Ja ostatnio zrobiłem starter 2 litrowy do pilsa 20 litrów 12 blg ze świeżutkiej fiolki i da się zauważyć w smaku, że drożdży jednak było nieco za mało. Ja bym radził 3 litry dla świeżych i odpowiednio więcej dla starszych, no albo starter dwustopniowy. Mowa oczywiście o starterach na mieszadle. A kalkulator polecam na przyszłość ten, raczej nie zawodzi:

http://mrmalty.com/calc/calc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze jaki masz termin ważności drożdzy, ale 2 litry to jest mało nawet dla bardzo świeżych. Ja ostatnio zrobiłem starter 2 litrowy do pilsa 20 litrów 12 blg ze świeżutkiej fiolki i da się zauważyć w smaku, że drożdży jednak było nieco za mało. Ja bym radził 3 litry dla świeżych i odpowiednio więcej dla starszych, no albo starter dwustopniowy. Mowa oczywiście o starterach na mieszadle. A kalkulator polecam na przyszłość ten, raczej nie zawodzi:

http://mrmalty.com/calc/calc.html

 

Termin mają do 21.04.2017r. więc raczej świeże, mam kolbę 2l. oczywiście na mieszadle będę robił. Czy może dokupić jeszcze jedną fiolkę i wtedy 2l. mogłoby wystarczyć?

 

EDIT:

Kalkulator, wylicza 3,5l. przy jednej fiolce i 1,5l. przy 2 fiolkach, z tego co wyczytałem, to lepiej 2 fiolki i mniejszy starter, tylko jeszcze nasuwa się pytanie: ponieważ FM ma około 30mld komórek a np. White Labs 90mld to do jakiej wartości tyczy się ten kalkulator ?

w BS2 można wstawić ilość komórek drożdżowych w opakowaniu, a tym kalkulatorze nie ma takiej opcji?

Edytowane przez WithoutStress
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zrobiłem Desitkę 10.2 BRX - 22L (napowietrzone pompką akwaryjną)

Zadałem starter (9.5 BLG - 2L, mieszadło magnetyczne 30h) zrobiony z jednej fiolki FM30 (data ważności do lutego). Fermentacja zaczeła się po dobie jednak jest mało intensywna (bulga raz na minutę). Zmierzyłem ekstrakt w fermentorze stoi w miejscu.

Wczoraj dokonałem ponownego napowietrzenia pompką. Ktoś coś może poradzić.?

Ja widzę dwie opcje:

1. Podnieść do 12 /13 temperaturę

2. paczka w34/70 czeka w zapasie

Generalnie wnioskuję, żę drożdże okazały się za słabe - za mało liczne.

Trochę jestem zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja do swojej Desitki 25 litrów dałem 2 litrowy starter zrobiony z 2 fiolek drożdży. Tak podpowiadał Pan Malty. Po 48h jest 1cm pianka na powierzchni ale widzę, że do porządnego startu jeszcze chwila zejdzie bo drożdże nie wszystkie podjęły prace. Widać na dnie z 5mm warstwę drożdży po namnożeniu. Starter kręcony ok 48h, piwko stoi w lodówce w 8st C.

W34/70 potrafiły startować i 72h. Jestem ciekaw jak tym pójdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lager wiedeński. 1 fiolka kręcona na starterze II stopniowym, finalnie 3l. Gęstość początkowa/końcowa :11,5 °Blg/3,7°Blg.

Alkohol: ABV 4.3% Odfermentowanie 69.5%

Drożdże katowane w temperaturze 9 °C . Około 10 dnia fermentacji odezwała się siarka - ulotnie. Diacetylowa w 13 °C . Piwo kryształ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lager wiedeński. 1 fiolka kręcona na starterze II stopniowym, finalnie 3l. Gęstość początkowa/końcowa :11,5 °Blg/3,7°Blg.

Alkohol: ABV 4.3% Odfermentowanie 69.5%

Drożdże katowane w temperaturze 9 °C . Około 10 dnia fermentacji odezwała się siarka - ulotnie. Diacetylowa w 13 °C . Piwo kryształ.

Witaj,
Po jakim czasie robiłeś przerwę diacetylową?

pozdro

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.