Jump to content
Sign in to follow this  
mark33

Pod baranem - ciemne chmielone #11

Recommended Posts

Uwarzone w maju więc przyszedł jego czas :lol:. http://www.piwo.org/forum/p17137-09-05-2009-06-04-17.html#p17137

Optycznie: kolor jasno brązowy z domieszką rubinu , piana drobniutka, klarowność nieprzyzwoita (US-05) :)

Zapach: chmielowo słodowy podbity karmelem wyostrzony lekką alkoholową nutą, podsumowując wspaniały

Piana: drobna, bardzo trwała, oblepia szkło całymi chmurami.

Nagazowanie: takie jak być powinno, piwo idzie nalać do szklanki a cudownie szczypie w jęzor.

Smak: dla mnie idealny, pełny słodowo-karmelowy z konkretną goryczką (pewnie nie jestem całkiem obiektywny bo to mój ulubiony skład piwa/proporcje) , żeby nie było oceny 10 na 6 możliwych :) jest mały niuansik w chmieleniu : magnum dla goryczki na początek a im bliżej końca tym szlachetniejszy chmiel (trochę mi ta goryczka taka mało wykwintna się wydaje). Podsumowując piwo znakomite. W moim guście, praktycznie bez wad, czego chcieć więcej - DRUGĄ butelkę !!!

Cześć.

Ponieważ że się tak wyrażę wypiłeś ostatnią butelkę z tej warki trzeba będzie ja powtórzyć ;)

Zasyp bedzie tylko nieco inny. Start browaru dziś 22:00 lub jutro 4:30 :beer:

Ciesze się że smakowało ;)