Skocz do zawartości

Chmielenie na zimno


wojtasw77

Rekomendowane odpowiedzi

Testowałem raz samą pończochę i mi tak samo się zatkała. Teraz już stosuję metodę dekantacji samym wężykiem po gotowaniu z whirlpoola, również dekantacji samym wężykiem po burzliwej, a po cichej gorąco polecam hybrydę druciaka z pończochą :D czyli zakładamy na wężyk druciak, na to jeszcze nakładamy pończochę, i super filtruje piwo od osadów z chmielenia na zimno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości, ile Wy dajecie chmielu na zimno, że wam się skarpeta zapycha? Ściągałem ostatnio piwo chmielone ok 100g na zimno i w skarpecie była masa miejsca. Owszem, jak kiedyś źle zrozumiałem ideę i zakładałem na wlot, a nie na wylot to był problem.

Jeśli wam się blokuje, to może mieliście pecha i natrafiliście na jakiś kawałek niezmielonego chmielu?

raz mi się zdarzyła "kostka" 1cmx1cm, która mi stanęła w wężyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pończocha Wam się zatyka bo pchacie ją do końca weżyka na wylocie. Pończochę zakładamy do połowy na wylocie, reszta ma luźno zwisać. W ten sposób nigdy nie będzie problemu przy zlewaniu, no chyba że zatka się czymś weżyk na wlocie.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie? Czy jeśli warzyłem jakieś piwo i zabraklo mi 2-go chmielu żeby go dodać w trakcie gotowania brzeczki i dodam go w póżniejszym okresie, na zimno czy to będzie to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo po kolejnym tygodniu w butelkach ładnie się wyklarowało. Problem chmielin w piwie według mnie nie wystepuje, spanikowałem za wczasu.

Sitko druciane wystarczyło.

Jedna butelka którą zlewałem jako ostatnią była mocno zanieczyszczona chmielinami była napełniona nieco ponad połowę.

Tak jak pisaliście wcześniej po otwarciu wyszła z butelki. Z resztą nie ma większych problemów, ale kapsel należy otwierać powoli.

Inaczej unoszące się pęcherze gazu wzruszają drożdże z dna.

Piwo jest wyraźnie goryczkowe i ma mocny zapach chmielu. Bardzo pasuje mi taki styl piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.