Skocz do zawartości

Browar radwanicki


Bogi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

RIS

piana drobnopęcherzykowa, brązowa
kolor nieprzejrzyście czarny
aromat - delikatny alkohol, rodzynki, przyjemna delikatna paloność, gorzka czekolada
smak - gorzka czekolada, delikatny alkohol, palonka ale nie kwaśna ani nie spalenizna, raczej delikatny popiół z ogniska. Faktycznie wytrawny :) Gładkie, gorycz nieprzesadzona i przyjemna, na języku pozostawia smak dobrej, gorzkiej czekolady.

Ogólnie: przyjemne, nieprzegięte piwo. Bardzo dobry RIS, z tych niewielu które piłem jeden z najlepszych. Wytrawny, ale pełny, gładki. Nawet pomimo alkoholu którego w piwach nie lubię, tutaj mnie on nie drażni, a jak się ułoży to będzie naprawdę petarda.

 

Dzięki za możliwość spróbowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Lela - Kwas Beta, 13,9°Blg i 7,1% alk

 

post-3232-0-87992800-1467883181_thumb.jpg

 

Aromat: mocny dzikus, spocony koń, owocowy (porzeczka), kwaśny i lekko octowy, nuty słodowe (ciasteczka, skórka chleba)

Wyglad: bursztyn, opalizuje, piękna drobniutka beżowa piana, dość trwała

Smak: wyraźnie dzikie, kwaśne a jednocześnie owocowe z subtelną słodowością (znowu skórka), minimalna octowość

Odczucie w ustach: cierpkawe, średnio pełne, nagazowanie średnie

Goryczka: krótka, cierpka

 

Ogólnie: Kolor wskazuje że jest sporo różnych słodów specjalnych i czuć to w piwie, dają fajną kontrę dla dzikich nut, końskiej derki, kwaśności, właściwie w każdym elemencie ta słodówość buduje piwo i wprowadza świetny balans dla całości. Piwo ewidentnie dzikie, lambikowe, kwaśne. Dla mnie świetne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałtoporter, w trakcie degustacji padł mi laptop a nie miałem baterii po rękę więc info z pamięci.

 

post-3232-0-50279500-1467883896_thumb.jpg

 

Aromat: zdecydowanie porterowy, ciemne słody (kawa), marcepan, miód

Wygląd: ogromna piana (przegazowanie), raczej jasno beżowa, nietrwała

Smak: Generalnie czuć że piwo jest już utlenione i ma dobry okres za sobą, sporo takich nut jak marcepan, rodzynki, lekka już miodowość, w tle słody ciemne (kawa), smak dość płaski, w finiszu lekka mineralność,

 

Ogólnie: Piwo przegazowanie ale po nalaniu i opadnięciu piany gazu już nie miało, po kolorze piany widać że słodów ciemnych i palonych nie było zbyt wiele i czuć to też w smaku i zapachu, do tego utlenienie przykrywa już sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.