Skocz do zawartości

Nachmielony ekstarkt słodowy wes - dodać cukier?


rosomak

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Na początku by zapełnić w łatwy sposób piwniczkę kupiłem trochę brewkitów i również kilka nachmielony ekstrakt słodowy wes.

W brewkitach jest instrukcja by dodać cukry (glukozy lub ekstrakt) do 1kg przy puszcze 1,7 kg na 23 l piwa.

Przy ekstrakcie nic na ten temat nie pisze i zrobiłem jedno piwo bez cukru i wydaje mi się lekko mówiąc wodniste - również to opinia szwagra;)

Dziś na stronie wes znalazłem tabele że przy takiej ilości ekstraktu to piwa około 17l z 7,6 blg więc trochę marnie i nie wiem teraz czy dodawać cukier czy zrobić mniejszą ilość.

A może pojechać po całości i zmieszać dwa nachmielone ekstrakty razem może wyjdzie coś ciekawego z tym ze został mi pszeniczny i bursztynowy- oba nachmielone więc może być mocno chmielne to piwo.

Jakieś pomysły ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły??

Ogólnie to pomysł mam taki: dwie puszki ekstraktu 1,7 na standardowe 20 litrów piwa. Po prostu. Jeden chmielony, drugi niechmielony, albo dwa niechmielone i samodzielne chmielenie.

W konkretnej sytuacji pomieszałbym dwa ekstrakty chmielone. Nie znam tych o których piszesz, ale podejrzewam, że poziom chmielenia piwa pszenicznego nie powinien szczególnie podbić goryczki. No. A jakie drożdże stosujesz?

Powodzenia i zdaj relację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie aż tak bardzo się nie spieszy bo mam jeszcze 3 brewkity z gozdowa więc mogę zrobić tamte a tu dokupić jakiś ekstrakt. Mam jeszcze 1 kg glukozy na stanie więc mogę tego dodać zamiast cukru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, 

 

Mam bardzo podobny dylemat, zestaw piwowara wraz z kilkoma puchami dostałem w prezencie w zeszłym roku, zrobiłem już 3 puchy coopersa i została ostania WESa   "Ekstrakt Słodowy na chmielony" ciemny. 

Czy mogę go zmieszać z mieszanką BAplus (ekstrakt suchy z glukozą do brew kitów) 1 kg?? Ile dać wody?? czy wg tabeli:  http://wes.pl/index.php?p=3&id=3&&idst=3&o=Jak%20warzy%E6?&poziom=pk&&m=3&&md=3   przyjmując 2,7 kg (pucha Wesa 1,7 + 1 kg BA+)

 

Wcześniej padła odpowiedź żeby użyć 0,5 kg ale ciężko będzie mi rozdzielić w mieszance.

W sumie mogę dokupić ekstrakt niechmielony jak w instrukcji wesa, ale drugiej strony zostało mi opakowanie BA+ więc jeśli da się to sensownie (żeby nie zmarnować surowca) połączyć proszę o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co na WES robiłem (a było tego ze 20 kg w sumie, jsk nie lepiej) to ta tabelka jest OK dla płynnych. Chcesz dodać suchy? Pewnie, że możesz! Ale wtedy o tabelce zapomnij.rozmieszaj to w 17-19 litrach, zmierz Blg i koryguj do uzyskania zamierzonego efektu. Albo i daj wg tabelki, tylko się licz z tym, że będzie ± trochę. Na szczęscie raczej w stronę mocniejszego piwa (w końcu ekstrakt płynny ma wodę, a suchy nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,

w między czasie znalałem filmik na yt w którym dokładnie taką puszkę jak mam karmi glukozą, więc postanowiłem że połącze to co mam. Skorzystam z Twojej rady dodam mniej wody i pomierzę,  zwłaszcza że ciemne robie to może być mocnieszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.