Skocz do zawartości

Prośba o zweryfikowanie receptury


Robler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, po roku obserwowania forum, kompletowania sprzętu oraz przeczytaniu niezliczonej ilości artykułów, w końcu przyszedł czas na uwarzenie swojego pierwszego piwasmile.gifW związku z tym prosiłbym o zweryfikowanie receptury oraz schematu zacierania oraz chmielenia. Na pierwsze piwo postanowiłem wybrać American Pale Ale. Planowana warka to 20 litrów i ok. 12 plato. Chciałbym żeby zasyp składał się z 4.5 kg słodu Pale Ale 5.5-7.5 EBC oraz 0.20 kg Pszenicznego Karmelowego 100-150 EBC obydwa ze Strzegomia. Zacieranie infuzyjne, jednotemperaturowe przez 45 min w 68 stopniach i potem podgrzanie do 76 stopni. Chmielenie:

-60 min - 10 g Iungi 11% aa

-30 min - 10 g Iungi 11% aa

-30 min - 10 g Rakau 10,7% aa

-10 min - 10 g Rakau 10,7% aa

-po włączeniu palnika 20 g - Cascade 5.3% aa

Być może dam jeszcze 20 g Rakau na cichą. Burzliwa 7 dni w 20 stopniach, cicha 14 dni w 18 stopniach. Czy coś budzi zastrzeżenia, jakie proponujecie zmiany, ewentualnie rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednotemperaturowe przez 45 min w 68 stopniach

Nie radzę, minimum 60 minut, 90 też nie będzie źle. Poza tym niewiele bym zmieniał, może na smak dodałbym 10-20 g chmielu.

Planowanie ilości dni burzliwej ma niewielki sens, to wyniknie z pomiarów.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na smak dodam jeszcze, 10 g Rakau i na aromat dorzucę 10 g Cascade. CO do Rakau, to wiem, że pochodzi z NZ ale chodziło mi tu bardziej o nakreślenie co mniej więcej chcę uwarzyć, co do samego chmielu to miałem okazję pić piwko w którym został zastosowany i zrobił na mnie dość dobre wrażenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.