Jump to content

Prośba o zweryfikowanie receptury

Robler
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich, po roku obserwowania forum, kompletowania sprzętu oraz przeczytaniu niezliczonej ilości artykułów, w końcu przyszedł czas na uwarzenie swojego pierwszego piwasmile.gifW związku z tym prosiłbym o zweryfikowanie receptury oraz schematu zacierania oraz chmielenia. Na pierwsze piwo postanowiłem wybrać American Pale Ale. Planowana warka to 20 litrów i ok. 12 plato. Chciałbym żeby zasyp składał się z 4.5 kg słodu Pale Ale 5.5-7.5 EBC oraz 0.20 kg Pszenicznego Karmelowego 100-150 EBC obydwa ze Strzegomia. Zacieranie infuzyjne, jednotemperaturowe przez 45 min w 68 stopniach i potem podgrzanie do 76 stopni. Chmielenie:

-60 min - 10 g Iungi 11% aa

-30 min - 10 g Iungi 11% aa

-30 min - 10 g Rakau 10,7% aa

-10 min - 10 g Rakau 10,7% aa

-po włączeniu palnika 20 g - Cascade 5.3% aa

Być może dam jeszcze 20 g Rakau na cichą. Burzliwa 7 dni w 20 stopniach, cicha 14 dni w 18 stopniach. Czy coś budzi zastrzeżenia, jakie proponujecie zmiany, ewentualnie rady?

jednotemperaturowe przez 45 min w 68 stopniach

Nie radzę, minimum 60 minut, 90 też nie będzie źle. Poza tym niewiele bym zmieniał, może na smak dodałbym 10-20 g chmielu.

Planowanie ilości dni burzliwej ma niewielki sens, to wyniknie z pomiarów.

Edited by Jacenty

W takim razie na smak dodam jeszcze, 10 g Rakau i na aromat dorzucę 10 g Cascade. CO do Rakau, to wiem, że pochodzi z NZ ale chodziło mi tu bardziej o nakreślenie co mniej więcej chcę uwarzyć, co do samego chmielu to miałem okazję pić piwko w którym został zastosowany i zrobił na mnie dość dobre wrażenie:)