Skocz do zawartości

Ograniczenia w założeniu własnego browaru (komercyjnego)


e-prezes

Dlaczego nie własny browar komercyjny?  

61 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką przyczynę uważasz za kluczową przeszkadzającą w realizacji planów komercyjnego warzenia piwa?

    • Formalności prawne
      33
    • Brak środków własnych na rozruch
      42
    • Trudności w uzyskaniu wsparcia finansowego
      17
    • Brak technicznych możliwości
      2
    • Nie mam takich planów
      2
    • Inne (wyjaśnij poniżej w komentarzu)
      1
  2. 2. Jeśli zdecydowałbyś się na realizację komercyjnego warzenia to:

    • skorzystałbym z opcji kontraktowej
      15
    • stworzyłbym własny browar od podstaw
      24
    • skorzystał z pomocy znanych dostawców sprzętu
      16
    • sam skomponowałbym sprzęt w oparciu o komercyjnych dostawców sprzętu
      22
    • udałbym się na branżowe targi, by tam znaleźć sprzęt i dostawcę w sam raz dla mnie
      13


Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne wielu z nas o tym marzy, część realizuje czy to w formie kontraktu, bądź budowy własnej firmy produkującej. Z tego co widzę, części utalentowanej elity nie jest tym w ogóle zainteresowana (albo takie sprawia wrażenie). Mam nadzięję, że ta ankieta pozwoli zdiagnozować ew. przeszkody i pokazać możliwy potencjał.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj nie ma co kombinować : brak hajsu + formalności to dwie największe przeszkody. Jeśli już bym się zdecydował to browar kontraktowy- taniej, możliwość wyrobienia marki, a później można starać się o kredyt na własny browar.

 

Ja osobiście kontrakt nie odrzucam - jest to ekonomiczną drogą awaryjną. A potem z rozpędu można kombinować dalej. Zresztą przeze mnie reklamowana Smocza Głowa też tak zaczęła.

 

Wg. mnie formalności nie wykraczają poza to co dotyczy innych firm produkujących. Wiele browarów przetarło już szlaki w urzędach i jest na pewno dużo łatwiej niż te 8-9 lat temu.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bardzo interesujące wyniki ankiety, choć w pewnym sensie nie zaskakujące (kasa). Osoby uruchamiające nowe browary potwierdzają, że urzędy nie utrudniają. Choć zawsze można trafić na beton, którego się nie przeskoczy.

 

Idea browaru jako spółdzielni piwowarów nie wypaliła, są pomysły na realizację tej idei w oparciu o osoby niepełnosprawne - Browar Spółdzielczy.

 

Mimo to wciąż się coś dzieje i wydawałoby się sensownym stworzyć platformę dla ludzi, którzy mają $, mają wizję, ew. mają sprzęt i chcą się włączyć w działanie, by osoby, których potencjał nie powinien być zmarnowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ciekawe jak wiele zmieniło się przez te niecałe 2 lata?! Zwłaszcza, że w tym czasie uruchomiło się kilka małych browarów ze środków własnych. Sprzęt jest relatywnie tańszy i dostępniejszy, a zbudowanie własnego komercyjnego browaru jest już łatwiejsze. Także urzędy są bardziej otwarte. Potwierdza to moja wizyta na południu Polski w browarach w Szczyrzycu oraz we Wroninie pod Krakowem.

Zwłaszcza ten ostatni złożony w wolno stojącym pomieszczeniu gospodarczym o powierzchni 55 m kw. Trzy naczyniowa warzelnia 650 litrów wybicia i 5 unitanków, plus pomieszczenie sanitarne i wydzielona przestrzeń do rozlewu piwa w petajnery. Projekt jest gotowy do multiplikacji w dowolnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.