Skocz do zawartości

Witam wszytskich piwowarów.


Korzeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Przygodę z warzeniem zacząłem od sierpnia i strasznie mnie to wciągnęło :-) Po mimo braku czasu ( 2 małe dzieciaki w domu) i inne zainteresowania , to na okrągło rozmyślam co by tu uwarzyć , jak logistycznie wszystko dograć (butelki sprzet, warunki fermentacji , leżakowania ,jak wyrobić z czasem itp. ,

 

Szkoda że tyle czasu zmarnowałem i dopiero teraz zacząłem się w to bawić .

Teraz wiem jak smakuje prawdziwe piwo!

 

życzę samych udanych warek!

 

Pozdrawiam

Andrzej z Opola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

dzisiaj nastawiłem pierwszą brzeczke w życiu(brzeczka? tak sie na to mówi?)

 

drobne pytanie:P z faktu że trochę kucharze drożdże porządnie rozmieszałem w wodzie 25 oC i od razu wlałem do browamatora . Da sie przeżyć?

Teraz czytam o dwóch metodach, rozsypywanie drożdzy na wierzchu oraz dodanie ich do wody i odczekanie 20 min bez mieszania.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

dzisiaj nastawiłem pierwszą brzeczke w życiu(brzeczka? tak sie na to mówi?)

 

drobne pytanie:P z faktu że trochę kucharze drożdże porządnie rozmieszałem w wodzie 25 oC i od razu wlałem do browamatora . Da sie przeżyć?

Teraz czytam o dwóch metodach, rozsypywanie drożdzy na wierzchu oraz dodanie ich do wody i odczekanie 20 min bez mieszania.?

Witam na forum.

Drożdże na początku najlepiej rozsypać na powierzchni brzeczki. Można wsypać do letniej wody (do 27°C ) na 20 minut następnie delikatnie wymieszać, wtedy więcej żywych komórek drożdżowych trafi do piwa i wykona swoją pracę.

Opisz dokładnie jakie piwo zrobiłeś co użyłeś do uwarzenia piwa.

 

PS

Uzupełnij profil.

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam:)

Teraz czytam o dwóch metodach, rozsypywanie drożdzy na wierzchu oraz dodanie ich do wody i odczekanie 20 min bez mieszania.?

Drugi ze sposobów zwany rehydratyzacją to najpewniejszy sposób na przeżycie jak największej liczny drożdży :lol:

 

 

P.S oczywiście i ja witam nowego piwowara na forum :)

Edytowane przez bielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drobne pytanie:P z faktu że trochę kucharze drożdże porządnie rozmieszałem w wodzie 25 oC i od razu wlałem do browamatora . Da sie przeżyć?

No nie wiem, chłopaki muszą tam mieć teraz niezły Sajgon. :lol: Trzeba by zapytać Zdroja czy da się przeżyć? :):lol::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) wszytko wystartowało:)

Przepraszam ze tak od razu bez dzień dobry, ale to mój pierwszy eksperyment w tym temacie i po prostu jestem meeega podniecony:)

 

Zaraz wszystko uzupełnie(profil) w każdym razie miło jest bardzo dołączyć do waszej wspaniałej społeczności:)

 

Jeszcze mam jedno pytanie. teraz odbywa sie burzliwa fermentacja, trwa kilka dni do spadnięcia blg bądź ustania bulgotania. Czy przed zabutelkowaniem przelać jeszcze na "cichą"(nie wiem jak sie nazywa) fermentacje do drugiego pojemnika?

 

A sajgon może i mają. w każdym razie to sa te jedne z bardziej hardcorowych:P od jutra popuszczam im troche killersów zeby im sie lepiej pracowało:)

 

 

jak zrobiłem to co teraz bulgocze?

 

Uzyłem brewkit'a Irish Velvet Stout i słodu spray dark malt

 

wszystko jak w instrukcji, podgrzałem syrop z mała ilością wody(primavera:)) z 0.5 kg słodu i 0.5kg glukozy. Wlałem do wody z którą w sumie było 23 l

Potem dodałem te nieszczęsne drożdże, wymieszałem i wlałem do fermentatora i na razie jest ok.

 

oczywiście wszystko wczesniej wymyłem aktywnym tlenem:P

Edytowane przez BnD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.