Skocz do zawartości

[Docent] Piwowarska Gwiazdka w Browarze Widawa


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

PGPo przeszło dwóch latach ponownie odwiedziłem Browar Widawa w Chrząstawie Małej k. Wrocławia. Po raz pierwszy byłem tu, gdy wykuwały się zręby polskiego craftu w postaci Kruka – pierwszego piwa „kolaborantów”. Ten tandem to Tomek ‚kopyr’ Kopyra oraz Wojtek Frączyk, właściciel i piwowar Widawy. Przez te dwa lata nastąpił niebywały progres w świecie piwa rzemieślniczego. Kopyr bryluje na vlogu, natomiast Wojtek ustalił wysoką poprzeczkę w poziomie swoich piw. Właśnie premiera uwarzonego przez Wojtka pierwszego polskiego wędzonego portera bałtyckiego była bezpośrednim impulsem, aby pojawić się na specjalnej imprezie organizowanej w browarze czyli Piwowarskiej Gwiazdce. Choć nie, tak naprawdę jak zwykle chodzi o wyborne towarzystwo, które pojawiło się w Chrząstawie. Nawet nie będę wymieniał wszystkich tuzów, wystarczy popatrzeć na zdjęcia. Sam koncept imprezy jest dość nowatorski, zrozumiałem go jako połączenie piwnej pasji ludzi z craftowego światka z ich bardziej prywatnym życiem. Pojawiły się zatem i żony/towarzyszki jak i całkiem liczna dziatwa. Były kolędy i pastorałki wykonywane przez dzielnie dzierżących szklankę piwa w ręku filharmoników wrocławskich, były także autorskie interpretacje przebojów krajowej sceny DP ;) Dobrym pomysłem był motyw krótkich wywiadów przeprowadzanych przez Wojtka z niektórymi gośćmi Piwowarskiej Gwiazdki. Ja zostałem przedstawiony jako „najbardziej mroczny piwny bloger”. Serio?

Sam Porter Bałtycki Wędzony to piwowarski majstersztyk. Rewelacyjna piana, intensywnie wędzony aromat, pełen treści smak z dobrze zaznaczoną wędzonką, gorzką czekoladą i zaskakująco wyrazistą goryczką. A to wszystko tak ekstremalnie pijalne, że po czterech porterach pytałem z wyrzutem Wojtka, gdzie tu do cholery jest ten alkohol? ;) Wyborne piwo. Tym bardziej cieszy, że pewna jego partia będzie leżakowana w drewnianych beczkach!

A rozmowę z Wojtkiem Frączykiem i degustację Portera możecie obejrzeć w materiale video nakręconym w leżakowni Browaru Widawa

Pierwsza gwiazdka za chwilę pojawi się na niebieNa początek Simcoe Pils nalany przez Gosię FrączykL1460441Na warzelni upamiętnienie zmarłego niedawno taty WojtkaLeżakowniaL1460453L1460452Zestaw na dziśRenifer - wytrawny!Czarny Kur w wersji wędzonejGosia i Wojtek z dziećmiBarszcz dla gości był pierwsza klasaSą kolędyZiemek Fałat......z rodzinąL1460494Równo o godz. 18 leje się porterAle pianaL1460502Marusia i Brulion czyli bbiz obecnyBeer Geek Madness, Kraftwerk i ZUPL1460525Szerszy planWywiadowany Bartek NapierajBrulion, Niedźwiedż i Bartek NapierajPaweł Solik i Mateusz "BorGo" - Browar KraftwerkGratka dla kolekcjonerów. Podkładka z podpisami i odciskiem palca piwowarówMarusia w Kopyr.TV"Kolaboranci"L1460556L1460558L1460560No pięknie......i tu też nieźleDomowe wyrobyPiwo i śpiewL1460574Magda i Daniel  - organizatorzy Beer Geek MadnessŚmielej!L1460585Miniak intonujeKolejna szałowa miniaturka Kopyra"ona tu jest..." i dalej sami wiecie"This is not a love song"Nie wierzę, Nepomucen w końcu warzy! Odbiór słodu na pierwszą warkęPo lewej Mariusz Musielak - Browar NepomucenOficerski afterL1460628L1460629L1460635L1460633L1460636Kopyr/Docent - Pakt niedokonanyCóż, niektórzy wymiękli jeśli chodzi o piwoByło mega!

 I wspomniany materiał video

b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.