Skocz do zawartości

Jak nie warzyć piwa :)


wojek

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że udało mi się już posiąść pewne doświadczenie w warzeniu piwa chcę przekazać młodszym stażem koleżankom co jak naobficiej daj Bóg i kolegom czego nie robić jeśli piwo ma być dobre i ma dać sie wypić . Mam dwa ciekawe doświadczenia które mówią :

1. Jeśli w czasie butelkowania zamiast cukru użyjesz soli to piwo się nie nagazuje a dodatkowo będzie wstrętne i nie do picia .

2. Jeśli w czasie butelkowania zamiast cukru lub oczywiście słodu dodasz miodu w celu zrobienia piwa miodowego to jest duża szansa że już po 2 tygodniach od twoich butelek odpadną denka w wynku bardzo dużego nagazowania. Jeśli butelka wytrzyma to i tak po otwarciu całe piwo wybucha dosłownie i masz zalane pomieszczenie a w butelce pusto.

 

Nie polecam oczywiście sprawdzania czy piszę prawdę :D

 

wojek

Edytowane przez wojek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o błędy ortograficzne to poddałem się po maturze na której w pracy pisemnej nie urzyłem ani jednego słowa z tak zawaną trudnością ortograficzną . I teraz żyje mi się łatwiej :D A tak wogóle to ja używam cókru przez "ó" on lepiej nagazowuje piwo.

A na poważnie postaram się porawić ale nic nie obiecuję - oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga dotycząca refermentacji miodem dotyczy miodu niesyconego (niegotowanego0, gdyż znajdują się tam drobnoustroje dobre na przeziębienie, ale szkodliwe dla młodego piwa. Przegotowany miód może być użyty do refermentacji z zachowaniem proporcji wagowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegotowany miód może być użyty do refermentacji z zachowaniem proporcji wagowej.

ale po co sobie komplikować życie :rolleyes:

ja nie zachęcam do refermentacji miodem, informuję tylko, że jest taka możliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miód do refermentacji można używać z powodzeniem i bez żadnych problemów, należy go dawać trochę więcej przyjmując że fermentowalność jest 84% w stosunku do zwykłego cukru (sacharozy). Poza tym nie powoduje żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeszcze w kwestii "granatów piwnych". Coś mnie wczoraj tknęło i otworzyłem jedno piwo z drugiej warki (przeniczniak). Leżało w butelkach raptem 3 dni a jest już mocno nagazowane. Czy to znaczy, że za tydzień zacznie wybuchać i trzeba to szybko wypić?? Niby ważyłem cukier przed dodaniem, ale waga chyba nie była za dokładna...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.