Skocz do zawartości

Garnek zacierno-warzelny Bielmeier


mm1985

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy,

 

Szukam opinii o garnku zacierno-warzelnym firmy Bielmeier wersja stalowa. Znalazłem na forum jeden temat, ale dotyczył on sprzedaży tego garnka. Czy ktoś z Was miał możliwość korzystania z niego? Czy jest wart swojej ceny (850 zł)? Czy ma jakieś wady konstrukcyjne? Jak wygląda/pracuje po kilku, kilkudziesięciu warkach? Pozwolę sobie zacytować dane techniczne:

 

Skład zestawu

 

Kran ½'' ze stali nierdzewnej

120 minut zsynchronizowany zegar; przełączany do pracy ciągłej lub automatycznej

Regulowany termostat od 30 ° C do temperatury wrzenia

Ochrona przed przegrzaniem

Pokrywka

Dane techniczne

Moc przyłączeniowa: 230 V ~ 50 Hz / 2000 W

Pojemność: 29 l

Wymiary wewnętrzne: (wys. x Ø): 29 x 35 cm

Wymiary (wys. x szer. x głęb.): 46 x 48 x 45 cm

Waga: 6,8 kg

Materiał: stal nierdzewna / tworzywo sztuczne

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacierno-warzelnym firmy Bielmeier wersja stalowa

Przeca to "lidl" w wersji nierdzewnej :smilies:

"Lidl" wart może z 200.

 

Co do walorów użytkowych, to używam takiego od 80 warek chyba, zacierając warki 29l.

Wszystko działa jak należy.

No, ale mój to samoróbka, a nie słono opłacony gotowy wyrób "profesjonalny" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Bielmeiera w wersji emaliowanej i z czystym sercem polecam. Mnie kosztował 450 zł. Nie wiem czy nierdzewka jest prawie dwa razy lepsza... Wątpię czy wydałbym 850 zł.

9 warek bez większych komplikacji, ale system anty przegrzaniowy na początku doprowadzał mnie do pasji, bo garnek na 1-2 min. się wyłącza. Przy gotowaniu 60 min jedna przerwa gwarantowana ;) 2000W gwarantuje niezłe czasy podgrzewania, boję się, że przy podgrzewaniu do wrzenia 1800W będzie boleśnie wolniejsze. Co do pojemności to to 29l chyba mierzyli do samego rantu... IMO to jest realne 27l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jakieś 10% więcej czasu :) (ja czasami jak mi się bardzo śpieszyło dorzucałem grzałkę nurkową 500W)

Ocieplasz dobrze gar i śmiga aż miło.

Kamilo , odnośnie górnka el. Hyundaia. Kupiłem go niedawno i poszły na nim już 3 warki. Powiedz mi, jak u Ciebie sprawował się termostat? U mnie nawet gdy nastawiłem ok 67 stopni to było mniej ok. 64-65. Domyślam się ze dochodzi tutaj o bezwładność cieplną gęstego zacieru... Czy korzystałes z termostatu, czy poprostu zagrzewales gar do odp. temp. i wyłączaleś grzałkę (do tego ocieplenie i podgrzanie co jakiś czas) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ociepl dobrze gar karimatą alu a spadek temp będzie minimalny. Jak chcesz zrobić prezerwę np w 62C to wyłącz grzałkę na ok 59C, bezwładność dociągnie go do 62C. Mieszadło, też by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.