Skocz do zawartości

Przeróbka młynka żarnowego Zelmer


Rafek00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu posiadam młynek żarnowy Zelmera, sprawuje się bardzo fajnie, ale jedno spędza mi sen z powiek - czas mielenia. Standardowe 4 kg dochodzi nawet do 45 minut, jak nie dłużej. Dlatego też pytam bardziej technicznych użytkowników, czy da radę jakoś przerobić napęd - np. pod wiertarkę, jak popularne śrutowniki ręczne?

Wrzucam pierwszy lepszy link do zdjęcie, jak wygląda taki młynek:

http://www.google.pl...start=0&ndsp=25

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś nie tak u mnie mieli ok.1.5min/kg.

Bo czas mielenia w dużym stopniu zależy od grubości śrutu . Ja czasami dość drobno mielę , i faktycznie trochu czasu to zajmuję , ale niema tragedii . Moc akurat w tym przypadku nie ma znaczenia , mam najmocniejszy Zelmer i jak ustawi się na miałko to trwa dość długo . Na pewno by szło szybciej jak by sznek nie przepuszczał ziarna na boki , kiedyś próbowałem pomóc od góry dociskając ziarno i było widać znaczące przyspieszenie mielenia . Ale to wszystko z plastyku i można coś tam uszkodzić . Mnie tam wystarczy jak jest . Mielę porcje po około 7kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś nie tak u mnie mieli ok.1.5min/kg.

Bo czas mielenia w dużym stopniu zależy od grubości śrutu . Ja czasami dość drobno mielę , i faktycznie trochu czasu to zajmuję , ale niema tragedii . Moc akurat w tym przypadku nie ma znaczenia , mam najmocniejszy Zelmer i jak ustawi się na miałko to trwa dość długo . Na pewno by szło szybciej jak by sznek nie przepuszczał ziarna na boki , kiedyś próbowałem pomóc od góry dociskając ziarno i było widać znaczące przyspieszenie mielenia . Ale to wszystko z plastyku i można coś tam uszkodzić . Mnie tam wystarczy jak jest . Mielę porcje po około 7kg

I ile trwa mielenie 7kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.