Jump to content

Prośba o zidentyfikowanie kufla


Szpetny
 Share

Recommended Posts

Witam!

Koleżanka moja przywlekła mi kilka szkieł z domu. I poza kilkoma zwykłymi (np. gładka szklanka z Żywca i Tatry Mocne), kilkoma ciekawymi (np. stara szklanka z Leżajska i z świętej pamięci browaru w Łańcucie) oraz jeden kufel, co mnie niesamowicie zainteresował.

Otóż kufel ten jest z niezbyt grubego szkła, delikatnie zwęża się ku górze. Na samym dole znajduje się spore rozszerzenie (obecne zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz szkła), a samo dno jest grube i mniejsze. Ucho w kształcie połowy trapezu, zwężające się ku górze.

Z przodu grafika wytrawiona w szkle. Jest to duży statek widoczny od dziobu,wpisany w elipsę. Pierwsze skojarzenie-Titanic. Z przodu tegoż statku jest profil żaglowca.

Zdjęcia:

DSC_0094.JPG.

DSC_0093.JPG

Jeżeli ktoś wie, co to za kufel i co za browar go wypuścił to proszę o informację. Moje pierwsze skojarzenie to browar Heweliusz, ale nie mogę znaleźć nic, na temat kufli jakie wypuszczał. Może nie wiem gdzie szukać.

Dziękuję za informacje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.