Skocz do zawartości

Problem z butelkowaniem


joonecky

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro planuje butelkować moje pierwsze piwko - stout z zacieraniem.

Z myślą o butelkowaniu na fermentację cichą przelałem piwo do fermentora z kranikiem. Ale nie wiem, czy dobrze zrobiłem. Czy mogę dolać tam po prostu syropu do refermentacji i zamieszać? Chyba nie - z racji osadów na dnie fermentora.

Czy jedynym wyjściem będzie przelanie piwa do fermentora bez kranika, wlanie do odkażonego fermentora z kranikiem syropu i ponowne przelanie piwa do fermentora z syropem? Chyba jest to jedyna rozsądną opcja. Jeśli nie, to mnie poprawcie.

 

Zaznaczę jeszcze, że powiadam jedynie dwa fermentory.

Edytowane przez joonecky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ze strzykawką to świetny pomysł. Dzięki. Nasuwają mi się jednak jeszcze pytania.

1. Czy zlewając do butelek piwo nie dostanie mi się osad? Nie mam założonego reduktora osadów.

2. Czy dezynfekując butelki wystarczy przepłukać wszystkie butelki (ok. 40) jednym roztworem OXI, czy wymieniać co X butelek?

3. Jak zdezynfekować kranik? Przepłukać i spyskać roztworem OXI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Spokojnie możesz zlewać, po cichej nie musisz bać się osadów.

2. Wystarczy Ci jedna porcja, o ile nie będzie to 50ml :)

3. Okręć go "do góry nogami" i zalej OXI jeśli nie masz nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czym problem. Miałeś przecież wolny fermentor, powinieneś przelać do niego to piwo z cichej (wlewając najpierw syrop z cukru). A przy okazji, robienie cichej dla stouta nie ma sensu.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz miarkę może cukier sypać do butelek ,a nie syrop robić

Słyszałem, że mogą się zrobić wtedy granaty.

rozlałem tak 10-12 pierwszych warek,mam z nich jeszcze piwa,z miesiąc temu otwierałem z pierwszej i drugiej warki ,zero oznak przegazowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.