Skocz do zawartości

W jakiej temperaturze przeprowadzić cichą dla American Amber Ale?


Venon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Obecnie przeprowadzam fermentacje burzliwą dla mojego AAA w temperaturze 19 stopni (termometr ciekłokrystaliczny na fermentorze wskazuje 20-22) i zacząłem się zastanawiać w jakiej temperaturze przeprowadzać cichą. Mam dostępną piwnicę gdzie obecnie jest jakieś 11-13 stopni, myślicie że będzie ok czy jednak za nisko dla Safale US-05? Po weekendzie zamierzam dekantować i nurtuje mnie to pytanie.

 

Zatarłem poniższe słody w temp. 68 stopni przez 70 minut gdzie ekstrakt wyszedł mi ~12 blg.

 

Słód Pale Ale 3kg

Słód Monachijski 0,8kg

Słód Crystal 150 0,3kg

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Venon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, minął tydzień cichej i chciałem zdać relację przy okazji pytając o dalsze kroki. Mianowicie w ciągu ostatnich 2 dni przyszedł mrozik i w piwnicy temperatura spadła do ~ 10 stopni, wziąłem więc cukromierze i pobrałem próbkę do badania. Generalnie przez tydzień drożdże w piwie niewiele zdziałały tj. piwko ma nieco ponad 5 blg ~1,022 fg i jest mętne - co jest w stylu jest niepożądane. Chciałbym Was zapytać o radę, czy zostawić jeszcze na tydzień w tej bądź co bądź chłodnej piwnicy czy może na tydzień wynieść do cieplejszego pomieszczenia ok 19 stopni by dofermentowało do końca (może by się sklarowało przy okazji). A może poradzicie coś innego? Może spróbować jeszcze testu odfermentowania w wyższej temp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was zapytać o radę, czy zostawić jeszcze na tydzień w tej bądź co bądź chłodnej piwnicy czy może na tydzień wynieść do cieplejszego pomieszczenia ok 19 stopni by dofermentowało do końca

Czyli przelałeś na cichą, nie sprawdzając czy fermentacja się zakończyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś pewien, że fermentacja dobiegła końca, to zostaw w jak najzimniejszym miejscu, niska temperatura sprzyja klarowaniu. Jeśli nie jesteś pewien to źle, że dopuściłeś do obniżenia temperatury. Ile i w jakich temperaturach to już stoi od zadania drożdży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie: 6 dni w temp ~19 stopni (gdzie termometr ciekłokrystaliczny na fermentorze wskazywał 20-22) i tam odfermentowało do 5,5 blg, potem zlałem na cichą i dzisiaj minął 7 dzień w temperaturze około 14 stopni (ostanie 2 dni to 10-11). Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze za szybko zlałeś, po drugie po co w ogóle zlewałeś? Niby po takim czasie powinno być już po wszystkim, z drugiej jednak strony US-05 nigdy mi tak płytko nie skończyły. Na Twoim miejscu potrzymał bym to w ~18°C jeszcze tydzień. Następnym razem pamiętaj o FFT, nie będziesz miał takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.