Skocz do zawartości

Mały RIS - receptura


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam w planie uwarzyć małą warkę około 10l. I mam w planie użyć takich słodów:

 

2kg pale ale Strzegom

1kg Monachijski typ 1 Strzegom

0,5 kg karmelowy 600 Strzegom

0,5 kg czekoladowy ciemny

200g prażony jęczmień

 

 

zacierane w 65C

 

Chmielenie:

60min-30g Marynka

10- 20 g Marynka

 

Drożdże us05 jedna saszetka. Na stronie http://www.mrmalty.com/ wg obliczeń pokazuje, że na ten ekstrakt przy 10l potrzeba 9g drożdży.

 

I moje pytanie, jakieś błędy odnośnie słodów karmelowych? Czy za dużo ich ? Czy coś dodać

 

To moja pierwsza receptura układana samemu. Proszę o wyrozumiałość:)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepiej zadać gęstwę. Zrób coś lekkiego na tych US-05 a później od razu do RISa. Poza tym słodów jakoś za ubogo. Do RISa warto nawalić różnych, różności. Choćby płatków różnych zbóż. No i ta marynka. Robilem ostatnio RISa na amerykanskich chmielach. Nie wiem ile aromatów zostanie zanim go zaczne pic ale zawsze mozna na etykiecie napisac cos ciekawszego niz marynka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że w RISie im większe zróżnicowanie wszystkiego tym lepiej. Tylko, robiąc pod mój gust, zamieniłbym czekoladowy ciemny na czekoladowy jasny. Biorąc pod uwagę niewielką objętość warki kolor powinien być smolisty, a smak czekoladowy. Natomiast przy ciemnym paloność mogłaby zdominować smak. W jakie blg celujesz? Przy wysokim (powyżej 25) słodycz powinna skontrować spaleniznę. Jeśli celujesz niżej, a masz tylko ciemny to daj około 300 gramów na taką małą warkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych płatków owsianych to się trochę boje bo podobno problemy z filtracją mogą wystąpić. A tak przykładowo to ile by pasowało ich dać do warki 10l? Ze 100g?

 

Chmiel zmieniłem na Magnum 50g i Marynke 30g tylko jeszcze się zastanawiam jak to rozłożyć w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie celuje w jakieś 22blg.

Surowców oprócz chmielu, drożdży i dwóch kilogramów pale ale, nie posiadam. Także wszystko przede mną :)

Celuj w więcej. 24-25 może.

Śmiało wrzucaj płatki. Ja dałem mieszankę jęczmiennych i owsianych w sumie 0,5kg i uważam ze mało. Daj 0,4 owsianych. Aż tak Ci filtracji nie utrudnia a efekt dość wymierny.

A skoro nie posiadasz więcej surowców to niestety trzeba sie zaopatrzyć. Jak wyżej napisano RIS wymaga wielu składników.

Polecam do tego odrobine słodu wedzonego. Robi robotę. Tylko nie za dużo bo wyjdzie SIS zamiast RIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.