Skocz do zawartości

Świeżak --- zestaw startowy


Fylton

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

Wpadłem na genialny pomysł robinie własnego piwa...i czytam tu o zacieraniu (jeszcze nie do końca rozumiem ale powoli się wczytuje :beer: ). Pytanie moje jest takie czy ten zestaw nadaje się na pierwsze piwo :

http://www.allegro.pl/item751430834_browar_domowy_twoje_piwo_domowe_jasne.html

 

Ponieważ to będzie pierwszy raz dlatego nie liczę, że będzie to od razu ekstra :)

 

Pozdrawiam

 

 

dori

edit - poprawienie tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od tego właśnie zestawu, jest dobry na początek masz wszystko co ci potrzeba do zrobienia piwa. Jeśli chciałbyś warzyć piwo poprzez zacieranie potrzebujesz tylko duży garnek i filtrator. Jeśli chodzi o cenę to się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko jest jeden szczegół, bo też się kiedyś zastanawiałem nad zakupem w sklepie WES. Przesyłka...

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak' date=' tylko jest jeden szczegół, bo też się kiedyś zastanawiałem nad zakupem w sklepie WES. Przesyłka...[/quote']

Faktycznie ceny przesyłki trochę odstraszające. Dziwne...

Dwa lata temu kupowałem w WES podobny zestaw i zapłaciłem 22zł przesyłki.

Ale zawsze możesz kupić coś małego na aukcjach i zgodnie z regulaminem wybrać "inny dostawca 17zł". :beer:

 

Albo też to: http://www.homebrewing.pl/zestaw-sprzetowy-hbpro-p-190.html

+ ew. to: http://www.homebrewing.pl/piwo-domowe-jasne-wes-17kg-p-39.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Podłącze się pod ten temat, choć nie chodzi mi o zestawy startowe, ale o same fermentory. Rozglądałem się za zamiennikami, ale kombinowania jest na tyle dużo, a oszczędności na tyle mało, że chyba kupię dedykowane. Chodzi mi o około 30 l, więc wiaderka budowlane pomijam.

 

Można stworzyć jakiś ranking dedykowanych fermemtorów?Ten ma 30, a tamten 33 l. Ten szczelny, tamten nieszczelny. Ten przeźroczysty, tamten nie. Ten ma długi gwint, tamten krótki. Ten twardszy plastik, tamten łatwo się rysuje.Itp, itd.A może wszystko jeden czort?

 

Na razie stawiam na biowin - i najtaniej, i odpada mi przesyłka. Ale może warto dołożyć niewielką sumę i wybrać coś innego np. BA?

Edytowane przez anu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te z biowinu mają szczelne pokrywy? Gdzieś spotkałem się z narzekaniem na to, choć były to sztuki sprzed kilku lat; ja brałbym te z nadrukiem. Co do szczelności BA, słyszałem, że po zamknięciu można je wraz z płynną zawartością obrócić do góry dnem. Natomiast przeźroczystość przydałaby się do obserwacji piany, nie trzeba byłoby otwierać w celu przekonwnia się, co tam z fermemtacją.

 

Aha, kraniki w biowinie mają długi gwint umożliwiający podłączenie filtracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dekle z biowinu dużo łatwiej się otwierają niż te z browamatora. ja akurat nie używam rurki tylko właśnie nie domykam do końca pokrywy. Co do kranika to Ci nie odpowiem bo mam tylko jeden z kranem fermentor i to z browamatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.