Skocz do zawartości

pierwsze piwko z coopersa


gangrena

Rekomendowane odpowiedzi

hejka,

 

W koncu zakupilem droga kupna nie liczac sie z kosztami zestaw amatora piwowara. :beer: Pierwsza warke chce uwarzyc z mieszanki coopersa Dark Ale.

 

Wlasciciel sklepu, w ktorym wszystko kupilem, zalecal mi, zeby nie robic piwa wg. instrukcji, tylko zrobic z puchy 12-13 litrow piwa bez dodatku slodu/cukru. Ewentualnie, zeby kupic cukier kandyzowany i dodac 1 kg i wtedy 22-23 litry.

Jakie Wy macie doswiadczenia? Moje jest zadne, i bardzo chialbym zeby pierwsza wareczka nadawala sie do picia :) Warze dzis wieczorem, jak poloze spac synka, coby miec spokoj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zrobic z puchy 12-13 litrow piwa bez dodatku slodu/cukru. Ewentualnie, zeby kupic cukier kandyzowany i dodac 1 kg i wtedy 22-23 litry.

Cześć

Zrobienie tego brewkita w zalecanej przez sprzedawcę ilości, czyli 12-13l spowoduje, że piwo będzie bardzo gorzkie. Myślę, że nie będzie Ci wtedy smakować. Co do dodatku cukru kandyzowanego... mam obawy, czy wydatek pieniędzy na niego, będzie miał pozytywne odzwierciedlenie w smaku piwa. Ale nie wypowiadam się, bo nie próbowałem nigdy.

Aby Twoje piwo było pijalne opcje masz dwie. Zrobić to wedle instrukcji producenta, czyli z dodatkiem cukru albo dokupić czysty ekstrakt słodowy.

Jeżeli w przyszłości chcesz zrobić mniej piwa z brewkitu, ale bez dokupywania dodatków, pomyśl o polskich brewkitach z WES. Puszki są już chmielone na te 10-12l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z warzeniem zerknij tutaj: http://www.wiki.piwo.org/index.php/Moje_pierwsze_piwo_z_brewkita

Tak jak Elroy uważam, że cukier kandyzowany niewart jest swojej ceny jeśli chodzi o wykorzystanie w piwowarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do pierwszego Coopersa dodałem zamiast cukru ekstraktu słodowego WESa (pucha 1,7 kg). To co wyszło mi osobiście bardzo smakuje. Także tę metodę polecam z całego serca.

 

A przy okazji - drugie swoje piwo warzyłem już z zacieraniem. W kwestii porównania z czerpanej z tych dwóch metod radochy to zacieranie wygrywa bezapelacyjnie. Czujesz, że masz nad tym kontrolę, widzisz co, gdzie i dlaczego się dzieje. CO do efektów smakowych, to trudno mi się wypowiedzieć, to zacierane dopiero przedwczoraj rozlałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki!

pytalem, bo czytalem ze cukier tak na prawde nie jest dobrym komponentem, i wiekszosc stosuje glukoze albo slody. Nie miej kupilem juz ten cukier kandyzowany (2 x 0,5 kg), ale ze zona mi sie nim bardzo zainteresowala, wiec chce zapytac, czy moge polaczyc zwykly cukier wlasnie z tym kupionym?

 

zaczynam za jakies pol godzinki :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otworzylem pierwszy raz wiadro, bo wydaje mi sie ze burzliwa fermentacja juz ustala. Probka wykazuje niecale 2°Blg w stosunku do pierwotnego 10°Blg. Wieczorem zlewam w takim razie na fermentacje cicha.

 

Mam tylko pytanie, na powierzchni plywaja brazowe "cos". Wydaje mi sie, ze to drozdze, ale nie jestem pewien. Czy to cos niepokojacego? W zalaczeniu fotka.

 

normal_piwo.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie, na powierzchni plywaja brazowe "cos". Wydaje mi sie, ze to drozdze, ale nie jestem pewien. Czy to cos niepokojacego? W zalaczeniu fotka.

 

http://www.piwo.org/galeria/albums/userpics/11248/normal_piwo.JPG

To już koniec fermentacji. Na powierzchni pływa chmiel z drożdżami lub same drożdze-tak wygląda po fermentacji czasem przy górniakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postoi na cichej tydzien... ciezko, ale trzeba byc cierpliwym :)

 

Zlewac na cicha bede rurka, bo wiadro nie ma kranika. Wiem, ze nie zlewamy do konca, zeby nie zaciagnac osadu z dna. A co z tym co jest na powierzchni? Usunac to najpierw?

Możesz usunąć, a możesz zostawić, bo to i tak unosi się na powierzchni, więc jak będziesz przelewać przez rurkę to nie powinno to przeszkadzać, tylko przy końcu musisz uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.