Skocz do zawartości

Gozdawa Koneser-opinie


dziaba

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Niedawno robiłem American Black IPA i Imperial IPA z tej serii.

Warki 21 i 19 l - bo 23 napisane na opakowaniu wyszło by coś koło 11 BLG.

 

Ogólnie OK, ale jednak przed zlewaniem okazało się, że jak chciałem uzyskać aromat zbliżony do Jankesa, Bojana albo Grand Prix (to był powód zakupienia "konesera"), to musiałem dochmielić na zimno.

 

Nie mam jeszcze doświadczenia z takim chmieleniem więc na 3 dni dałem:

do ABIPA - 25g Amarillo - i jest fajnie,

do IIPA - 25g Citra - wyszedł intensywny las sosnowy, może trochę za intensywny.

...ale piwka jeszcze młode.

następnym razem zamiast IPA "konesera" zdecydowanie wezmę IPA "Better Brew" + ekstrakt niechmielony - lepsza wydajność w stosunku do ceny a na aromat pokombinuję jeszcze z innymi chmielami USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu robiłem IIPA z serii Konesera i nie jestem zadowolony.

Za taką cenę to już czegoś bardzo dobrego oczekiwałem. Otrzymałem coś bez wyraźnego charakteru z niskim nachmieleniem. Ale przyznaję się, że parę błędów przy upgrade tego kitu to popełniłem. No i to co napisał Syndi - jak zrobić imperiala z 11BLG? :-)

Do tego marny opis produktu - żadnych danych do tego co masz otrzymać. Mam wrażenie, że ten kit jest robiony na zasadzie 'jak się kucharzowi nabierze'.

 

Ze stron pozytywnych - wydając 90zł na polski produkt i mając marny efekt końcowy stwierdziłem, że kity są do bani. kupiłem sprzęt do zacierania i teraz mam pełną kontrolę nad produkcją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt do zacierania właśnie kompletuję :)

Ale zanim pozbieram wszystkie elementy chciałem jeszcze jedno piwko z kita zrobić..IPA "Better Brew" robiłem jako drugie swoje piwo i wyszło świetne. Znalazłem Konesera ABIPA za 58 zł podrasuje go może jeszcze jasnym ekstraktem + na chmielę na zimno 25g citry i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dzięki za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58zl+koszt ekstraktu i chmielu to juz spora część sprzętu do zacierania;)

Nie przesadzaj... poza tym przy zacieraniu też musisz jednak te słody i chmiele kupić - za darmo Ci nikt nie da :)

Podstawowy sprzęt do zacierania amortyzuje się po około 8 warkach - przynajmniej tak było w moim przypadku. Nie liczę tu oczywiście chłodnicy, czy też innych "dodatkowych" gratów. W zasadzie to sam gar + ocieplenie + palnik/grzałka/kociołek + fermentor z filtratorem (sraczwężyk ).

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
5 minut temu, albmal napisał:

Podbijam temat: czy ktoś z Was próbował może Gozdawa Dunkelweizen Koneser

 

Tego konkretnego nie robiłem ale z doświadczenia Ci powiem - wystrzegaj się ekstraktów słodowych sygnowanych marką Gozdawa (I to nie tylko moja opinia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.