Skocz do zawartości

[Docent] Herod nigdy nie był młody czyli Artezan w Hopsters


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

TYTBHTak to jest, że aby się wyróżniać na piwnej topografii miasta, trzeba organizować premiery. Oczywiście z udziałem piwowarów. Otwarty pod koniec sierpnia Hopsters postanowił zadośćuczynić tej zasadzie i w końcu pierwszą premierę zorganizował. Gościem okazał się być topowy craftowiec czyli Artezan ze swoim nowym, świątecznym piwem „Too young to be Herod”. Nazwa piwa związana jest oczywiście z

z „Misia”. Gospodarze przygotowali dla gości drobne przekąski, słusznie nawiązując do świeckiej tradycji wypracowanej przez Elę w Kuflach i Kapslach. A jak smakuje ten Christmas Orange Stout? Przy warzeniu tego piwa użyta została skórka pomarańczy ale dla mnie była na granicy wyczuwalności. Za to kawa i czekolada były jak najbardziej intensywne. To co fascynuje w tym piwie to jego atłasowa wręcz tekstura, smakowało jakby zaserwowane zostało z pompy. W Polsce bardzo rzadko warzony jest Foreign Extra Stout i uważam świątecznego Artezana za podrasowaną wersję tego stylu. Piwo ma niewyczuwalny zupełnie w zapachu i smaku alkohol, jednak potrafi spowodować szumek w głowie. Mając perspektywę dłuższej nocy przed sobą wróciłem więc do klasyki czyli świetnie pijalnego Pacifica, z Artezana oczywiście :)L1450888L1450916Jeże być musząL1450918L1450919L1450936HerodRafał Kowalczyk, Adrian i Marcin KwilL1450931Beata Doroszkiewicz, Kinga Materska i Adela Ihnatowicz-Kopik czyli ładniejsza strona polskiego craftuL1450948PacificMichał Kopik

 Jest też i wideo :)

b.gif?host=polskieminibrowary.pl&blog=14

Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.