Skocz do zawartości

Starter dla drożdży Lagerowych


Lili

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje użyć drożdży Wyeast Munich Lager chcę zbudować na nich starter mam kolbę 1L i 100 g suchego ekstraktu słodowego natomiast nie wiem czy uda mi się zdobyć mieszadło, stąd też moje pytanie czy litrowy starter mieszany ręcznie wystarczy by namnożyć odpowiednią ilość drożdży lagrowych celuje w 12 blg i 18 litrów piwa( wyliczenia na różnego rodzaju kalkulatorach nie nastrajają mnie zbyt optymistycznie zwykle wychodzi za mało )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje użyć drożdży Wyeast Munich Lager chcę zbudować na nich starter mam kolbę 1L i 100 g suchego ekstraktu słodowego natomiast nie wiem czy uda mi się zdobyć mieszadło, stąd też moje pytanie czy litrowy starter mieszany ręcznie wystarczy by namnożyć odpowiednią ilość drożdży lagrowych celuje w 12 blg i 18 litrów piwa( wyliczenia na różnego rodzaju kalkulatorach nie nastrajają mnie zbyt optymistycznie zwykle wychodzi za mało )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek nie przesadzaj. Znam takich co 300 warek zrobili, a mieszadła nie tkneli.

 

A teraz bonus, przemyslenia po pijaku. Po co stosujecie mieszadła? Po to by starter był dobrze natleniony i dżordże się mnożyły.Ok. Tylko powstaje pytanie skąd ten tlen dostarczacie oprócz tego który juz był na wstępie...Tlen w starterze jest ograniczony, a jako, że wydziela sie CO2 to ma słabe opcje by sie dostac do środka. Więc jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci przemyślenia JackaKocurka w tym temacie http://www.piwo.org/...er-fotorelacja/ , dobry temat do rozkmin po pijaku;)

 

Mieszadło wg nich nie służy do dostarczenia tlenu. a do ułatwienia dostępu drożdżom do składników odżywczych.

 

A co do 300 warek... ilość nie zawsze idzie w parze z jakością, a doświadczeni piwowarowie jednak często mocne piwa warzą na gęstwach itp. Ciekawe dlaczego?

Piw wyjdzie i z jednej saszetki suchych, rozsypanych na brzeczkę lagera. Ale jak chcesz zadbać o zdrową fermentację to nie powinieneś tak robić, bo możesz mieć kłopoty z fermentacją właśnie.

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mieszanie ręczne wystarczy w takim razie.

Ci powiem, że popełniłem RISa 26 Blg (na starcie) ok. 16l z połówki us-5 (bo druga połowka, spierdzieliła przy uwadnianiu z naczynia) i jest świetny, o czym się przekonasz wkrótce jak wpadniesz po dyplom bułgarski. Fakt, że dobrze go napowietrzyłem... A co do ilości i jakości to też postaram się Cie przekonać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że piwa nie wyjdą. Ale że bezpieczniej i lepiej zadawać właściwą ilość drożdży.

Sam się o tym niedawno przekonałem - Zadałem do 17 blg CDA paczkę suchych bezpośrednio na piwo. Odfermentowały super, chyba do około 2-3. Natomiast następne piwo na gęstwie z tych drożdży zeszło z 12 do 6 blg. Ponoć tak zestresowane drożdże w każdym kolejnym piwie mogą coraz słabiej odfermentowywać. U mnie może akurat popełniłem jakiś inny błąd, ale nawet przy mega spieprzonym zacieraniu chyba bym aż tak słabego odfermentowania nie miał...

 

Drożdże to himeryczne stworzenia. Wiem z produkcji miodów pitnych. Takie same dwa miody, oba z około 32 blg, jeden schodzi do 2 blg a drugi do 11. Czasem małe niuanse mają na to wpływ... Wolę osobiście za bardzo zadbać o drożdże (w miarę możliwości) niż za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mieszanie ręczne wystarczy w takim razie.

Ci powiem, że popełniłem RISa 26 Blg (na starcie) ok. 16l z połówki us-5 (bo druga połowka, spierdzieliła przy uwadnianiu z naczynia) i jest świetny, o czym się przekonasz wkrótce jak wpadniesz po dyplom bułgarski. Fakt, że dobrze go napowietrzyłem... A co do ilości i jakości to też postaram się Cie przekonać ;)

Jakim sposobem napowietrzałeś? Czystym tlenem ? czy jakimś innym sposobem? Jak wywnioskować ze brzeczka już jest odpowiednio natleniona do takich akcji jak w Twoim poście?

 

Pompką akwarystyczną na czuja jakieś 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ręcznie mieszane w butlach 5L i co mogę z własnego aktualnie doświadczenia stwierdzić to nie ważne jak często będziesz mieszał zawsze na dnie skompaktuje się warstwa którą później ciężko rozbić i pływają gluty, zamiast pojedyncze osobniki w całej objętości harcować. Mieszadło to jednak mieszadło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie odwołam się do wypowiedzi JackaKocurka:

Jedyna odpowiedź praktyczna to kalkulator Jamila Zainasheffa, wydaje mi się, że przygotowany na podstawie jego własnych badań. Gdy wstawisz do niego dane i obliczysz objętość startera to dla napowietrzania wychodzi objętość ok 40% większa niż dla ciągłego mieszania. Dlaczego tak jest? No to już pytanie do specjalistów mikrobiologów. Mnie przekonuje usuwanie CO2 i utrzymywanie w zawiesinie.

Edytka: oczywiście połączenie napowietrzania i mieszania daje największy przyrost biomasy ale wyników badań dotyczących efektów takiego połączenia w starterach nie znalazłem.

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

planuje użyć drożdży Wyeast Munich Lager chcę zbudować na nich starter mam kolbę 1L i 100 g suchego ekstraktu słodowego natomiast nie wiem czy uda mi się zdobyć mieszadło, stąd też moje pytanie czy litrowy starter mieszany ręcznie wystarczy by namnożyć odpowiednią ilość drożdży lagrowych

W tamtym roku robiłem starter z tych samych drożdży. Nie mam mieszadła, więc mieszanie było ręczne. Starter (objętość 1,2l) nastawiłem trzy dni przed zadaniem drożdży do brzeczki. Po 24h w rurce, poziom delikatnie wskazywał, że w fermentorze rośnie ciśnienie. Po 48h piana na powierzchni miała 2-3 centymetry. Piwo - Monachijskie jasne - wyszło oczywiście OK. Z drożdży tych zrobiłem w sumie pięć warek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drożdże mi się podzieliły na warstwy po przerobieniu startera ciemna na spodzie jasna na gorze czyżby pozdychały ? :(

i żywe poubierały je na czarno po śmierci? :P

 

zlej delikatnie płyn znad dżordży i jak się czarnej warstwy obawiasz to staraj się delikatnie wydobywać warstwę białą. ja bym się osobiście nie przejmował.

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.