Skocz do zawartości

Browar Kopyra Milk stout warka XXVI


Infam

Rekomendowane odpowiedzi

Browar Kopyra Milk stout

Warka: XXVI

Warzone: 04.02.2008r.

Rozlew: 24.02.2008r.

13* / 16* Blg

4,5% alk.

 

Piwo otrzymane na festiwalu Żywiec 2009r.

 

Zapach: rewelacyjny aromat kawy i suszonych śliwek przełamany miękkimi aromatami palonych zbóż. W tle, jakby ukryte nienachalne estry, nieco akacji. Calość pięknie zharmonizowana zachęca tym bardziej do dalszego etapu.

W smaku na pierwszym planie słabo podkreślona kwaskowość od dodatków palonych, przechodząca za chwilę w bogaty melange goryczki od zbóż palonych. Bardzo zrównoważony, niemal ?jedwabisty? posmak (sugeruje dodatek owsa ale to może być jedynie efekt b. długiego czasu leżakowania). Harmonia smaku w połączeniu z aromatem przywodzi na myśl śliwki w czekoladzie, spożywane przy profesjonalnie parzonej kawie. Nieco karmelu i toffi dopełnia kawowo-czekoladowe smakowitości. Te akcenty czekoladowe są rewelacyjne. Czarna czekolada, kawa przełamane delikatną słodkością? (a' propos, ile dałeś laktozy)

Goryczka od ziarna palonego, stonowana, jedwabista, szlachetna, pyszna, "wypełnia usta po brzegi".

Nasycenie odpowiednie dla stylu. Nic dodać, nic ująć.

Piana średnio / drobnopęcherzykowa, ciemnokremowa, ładna. Redukuje się po min, dwóch do dywanu, później mamy obrączkę na powierzchni (szkoda, że nie na szkle ale cała reszta wynagradza nam niesamowitą smakowitością i pijalnością, chciałoby się pić i pić :-)

 

Jestem pełen uznania. Perełka!

Dzięki.

 

Jeśli masz jeszcze kilka dobrze przechowywanych butelek to w Żywcu będzie pudło (muszę zerknąć w Twoje warzenie, bo to piwo chyba już było na pudle)

 

Edit: zapomniałem o zdjęciu.

Etykieta trochę popłynęła w Żywcu (takiej ulewy jeszcze tam podczas festiwalu nie było)

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna czekolada, kawa przełamane delikatną słodkością? (a' propos, ile dałeś laktozy)

800g na 23L, sporo więcej niż w przepisie na którym bazowałem.

 

Jestem pełen uznania. Perełka!

Dzięki.

Wielkie dzięki. Bardzo miło przeczytać tak kwiecistą, fachową i do tego pozytywną recenzję.

 

Jeśli masz jeszcze kilka dobrze przechowywanych butelek to w Żywcu będzie pudło (muszę zerknąć w Twoje warzenie, bo to piwo chyba już było na pudle)

Raczej będzie za stare. Na pudle nie było, bo nie było kategorii. Co prawda już już, je wkładałem do paczki do Pragi, ale koniec końców wybrałem dry stouta i raczej słusznie, bo zajął 2. miejsce w kategorii open. Tego milk stouta chciałem wystawić na Krakowskim KPD, ale nie doszedł do skutku.

 

Receptura tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.