Jump to content

Przelew ze Szkocji (uk) do Polski


Brz
 Share

Recommended Posts

Czy są tutaj może jacyś koledzy z UK/Szkocji? W jaki sposób najkorzystniej wysłać funty do polski? Zwykły przelew bankowy? Chodzi o większą sumę, więc raczej Western Union czy PayPal odpada ze względu na prowizję.

Link to comment
Share on other sites

ja bym to zrobił tak:

- otworzyć konto walutowe w GBP w banku polskim (brak prowizji czyli 1:1) - będzie pewnie opłata za przelew do banku z innym kraju (w Polsce to koszt ok 30zł)

- przewalutowanie przez cinkciarz.pl

Link to comment
Share on other sites

Opcja 1 wcale nie jest taka różowa na jaką wygląda, bo przelewy w Europie są realizowane najczęściej w standardzie SEPA, co powoduje przewalutowanie przez EUR po środku - przelew z rachunku w GBP na GBP wcale nie poleci 1:1. Alternatywą jest SWIFT, który z kolei rozwali opłatami.

 

Ja bym zrobił podobnie jak pisze cml, ale w punkcie 1 otworzył rachunek lokalnie w EUR a nie GBP. Wtedy na etapie banku jedynym przewalutowaniem będzie GBP->EUR, a EUR można wymienić w cinkciarzu na małym spreadzie.

 

No i druga opcja - może Paypal? Zależy skąd i dokąd, ale to może być sensowne wyjście.

Link to comment
Share on other sites

Tylko po co dla zwykłego przelewu międzynarodowego tworzyć jakieś konta bankowe i bawić się w tą całą biurokrację? Nie lepiej jest to zlecić przez np Easysend? Koszt przelewu to 2 funty, kurs wymiany też znośny. Kasa wysłana dziś - jutro dojdzie na kontow PL.

Link to comment
Share on other sites

Nie mam opcji na razie założyć sobie konta walutowego w PL. Może w przyszłości. W Pay pal chyba jest jakaś prowizja od wysyłanej kwoty tak?

O easysend jeszcze nie słyszałem. Wysyłasz tam kasę przez internet?

Link to comment
Share on other sites

Już trzeci rok wysyłam kasę przez Easysend i nigdy nie było żadnego problemu. Kasa nadana przed południem tego samego dnia powinna trafić na Twoje konto w PL. Pieniądze wysłane po południu dotrą na drugi dzień roboczy. Stary, testowałem różne sposoby i easysend wychodzi najtaniej. A o PayPay to czy ja wiem? Poczytaj sobie ostatnio był wykop na ich temat jak traktują klientów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.