Jump to content

Przelew ze Szkocji (uk) do Polski

Brz
 Share

Recommended Posts

Czy są tutaj może jacyś koledzy z UK/Szkocji? W jaki sposób najkorzystniej wysłać funty do polski? Zwykły przelew bankowy? Chodzi o większą sumę, więc raczej Western Union czy PayPal odpada ze względu na prowizję.

ja bym to zrobił tak:

- otworzyć konto walutowe w GBP w banku polskim (brak prowizji czyli 1:1) - będzie pewnie opłata za przelew do banku z innym kraju (w Polsce to koszt ok 30zł)

- przewalutowanie przez cinkciarz.pl

Opcja 1 wcale nie jest taka różowa na jaką wygląda, bo przelewy w Europie są realizowane najczęściej w standardzie SEPA, co powoduje przewalutowanie przez EUR po środku - przelew z rachunku w GBP na GBP wcale nie poleci 1:1. Alternatywą jest SWIFT, który z kolei rozwali opłatami.

Ja bym zrobił podobnie jak pisze cml, ale w punkcie 1 otworzył rachunek lokalnie w EUR a nie GBP. Wtedy na etapie banku jedynym przewalutowaniem będzie GBP->EUR, a EUR można wymienić w cinkciarzu na małym spreadzie.

No i druga opcja - może Paypal? Zależy skąd i dokąd, ale to może być sensowne wyjście.

Tylko po co dla zwykłego przelewu międzynarodowego tworzyć jakieś konta bankowe i bawić się w tą całą biurokrację? Nie lepiej jest to zlecić przez np Easysend? Koszt przelewu to 2 funty, kurs wymiany też znośny. Kasa wysłana dziś - jutro dojdzie na kontow PL.

Nie mam opcji na razie założyć sobie konta walutowego w PL. Może w przyszłości. W Pay pal chyba jest jakaś prowizja od wysyłanej kwoty tak?

O easysend jeszcze nie słyszałem. Wysyłasz tam kasę przez internet?

Już trzeci rok wysyłam kasę przez Easysend i nigdy nie było żadnego problemu. Kasa nadana przed południem tego samego dnia powinna trafić na Twoje konto w PL. Pieniądze wysłane po południu dotrą na drugi dzień roboczy. Stary, testowałem różne sposoby i easysend wychodzi najtaniej. A o PayPay to czy ja wiem? Poczytaj sobie ostatnio był wykop na ich temat jak traktują klientów.