Skocz do zawartości

Program BBC na temat warzenia domowego.


scooby_brew

Rekomendowane odpowiedzi

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/england/8133775.stm

W tym programie BBC mowia na temat warzenia, zaciekawily mnie pomyslowe plastikowe kegi do serwowania piwa. Czy wy takich uzywacie? Wydaje mi sie dobry pomysl, zwlaszcza do angielskich ales. Podobal mi sie tez ten koles, ktory wlewa chmielona puszke ekstraktu do fermentatora, zalewa zimna woda, sypie drozdze (?), i juz ma piwko gotowe! :)

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plastikowe kegi mają kranik z jakimś rodzajem perlatora. Pytanie po co? Czy ich piwo nie ma piany ? Chyba, że robią tylko Ale'sy, które mają stylowo minimalną pianę. U nas w Polsce nie ma takich kegów.

Kobita is the best :cool2:

Edytowane przez 2artur2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie kegi. Są dobre tylko do ale`i. Takich bardzo minimalnie nagazowanych. Jeśli troszkę bardziej się nagazowało to niestety nie dało rady nalać piwa bez piany. No i utrzymanie odpowiedniego ciśnienia roboczego było raczej magiczne bo jak się o tym zapomniało na imprezie beczka zasysała powietrze. Ale duży plus to piwo zawsze było klarowne (konstrukcja beczki dawała to, że piwo było zasysane wysoko znad osadów)

 

PS

Chciałbym spróbować takiego piwa z takiej drewnianej beczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie te kegi podobaja. Nie potrzebujesz butli CO2, regulatora, konektorow, Corneys, kegeratora itp, itp. Jezeli lubisz angielskie "cask ale", nisko gazowane, w tempereturze pokojowej to jest chyba najlepsze rozwiazanie.

 

Wygooglowalem te kegi na youtube, nazywaja je "King Kegs", maja wielkosc 25 litrow:

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.