Skocz do zawartości

Jakie chmiele do 4 x single hop IPA


Piter88

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj sobie nowego Saint No More z AleBrowar'u - całkiem udany SH na Simcoe.

Tegoroczne moim zdaniem słabe. Męcząca goryczka. Dużo bardziej mi smakowała zeszłoroczna edycja tego piwa.

Dziwne, nic takiego nie wyczułem - może inna warka? Natomiast zeszłorocznego nie próbowałem.

 

Nie zmienia to faktu, że SH na Simcoe wychodzą naprawę fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie do single-hopa IPA lepiej nada się Pacific Jade, czy Nelson Sauvin? Ja wiem, że ogólnie to piwo nie będzie miało goryczki prawdziwego IPA, ale mimo to chcę spróbować zrobić singla na chmielu NZ. Najwyżej wyjdzie z tego APA :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No więc nadszedł ten czas że lece z tym IPA. Wybrałem co następuje:

-marynka,

-nelson,

-sorachi,

-cascade.

 

Każdego po 100 gram na planowane 10l do zabutelkowania na zasypie 3 kg pilzneńskiego (pale ale nie byłby lepszy?), 0,5 kg pszenicy i 0,25 karmelu.

17 plato, IBU od 44 do 103.

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem kiedyś o podobnym pomyśle , ale jeszcze nie dojrzałem do tematu ;) Mój pomysł jest taki , żeby porównać chmiele z różnych regionów czyli zrobić USA , GB , AUS/NZ i coś polskiego . Łatwiej będzie poczuć różnicę niż z np. 4 amerykanów .

Rzadko typujecie angielske chmiele - z jakiego powodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego po 100 gram na planowane 10l do zabutelkowania na zasypie 3 kg pilzneńskiego (pale ale nie byłby lepszy?), 0,5 kg pszenicy i 0,25 karmelu.

 

17 plato, IBU od 44 do 103.

Ja bym zrobił coś lżejszego max 15°Blg, będzie większy charakter chmielowy a mniej słodowy, będzie łatwiej porównać i taką ilość chmieli bym dodawał aby uzyskać w miarę podobną goryczkę we wszystkich piwach (czyli rożną ilość chmielu na goryczkę w zależności od ak)

 

edit:

0,25kg karmelu na 10l to już amber/red ipa, zmniejszyłbym do max 100g

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.