Skocz do zawartości

termin ważności zestawu


lampen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Robiąc świąteczne porządki znalazłem zestaw który kupiłem prawie rok temu ale z różnych przyczyn nie wykorzystałem.

Jest to gotowy zestaw słodów i chmielu do zrobienia American Wheat. Na etykietce na zestawie widnieje dada do 21.01.2014 r. W związku z tym moje pytanie czy mogę jeszcze go wykorzystać czy już się nie nadaję. Może nadaje tylko wydajność będzie mniejsza, a może trzeba zastosować jakieś triki w procesie zacierania:) Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ze słodów nie czuć stęchlizny możesz ich użyć, jeśli chmiele były pakowane próżniowo także nie powinny ucierpieć przez ten rok. Sprawdź tak jak powiedział amorph czy w chmielu czuć aromaty i co ważniejsze nie są to zapachy "serowe" czy "skarpet". Trzecia sprawa to drożdże, jeśli były w zestawie to już się nie nadadzą i trzeba kupić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien?

 

W 100% pewien nie jestem, nie wiemy czy były w zestawie, a jeśli tak to jakie? Jeśli były płynne to termin po ok. roku mógł minąć, jeśli suche to możliwe, że jeszcze nie np. us-05 mają 24 miesiące od daty produkcji, pod warunkiem że są przechowywane w odpowiednich warunkach i tu jest pytanie gdzie zestaw był przechowywany. Z drugiej strony czy warto zadawać drożdże suche niepewnej kondycji, jeśli paczka nowych kosztuje lekko ponad 10 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien?

W 100% pewien nie jestem, nie wiemy czy były w zestawie, a jeśli tak to jakie? Jeśli były płynne to termin po ok. roku mógł minąć, jeśli suche to możliwe, że jeszcze nie np. us-05 mają 24 miesiące od daty produkcji, pod warunkiem że są przechowywane w odpowiednich warunkach i tu jest pytanie gdzie zestaw był przechowywany. Z drugiej strony czy warto zadawać drożdże suche niepewnej kondycji, jeśli paczka nowych kosztuje lekko ponad 10 zł?

 

4 fun ;)

W piwie jeszcze nie eksperymentowałem, ale w wypadku wina używałem sucharów przeterminowanych o grubo ponad rok.

Fakt, że były przechowywane w dwóch słoiczkach w lodówce, gdzie w zewnętrznym słoiku były pochłaniacze wilgoci tak na wszelki wypadek, ale ruszyły i wszystko poszło pięknie. Aż się zdziwiłem, że wino gdzie miazgę winogronową przez pomyłkę zasiarkowałem podwójną porcją piro, po małym napowietrzeniu ruszyły i wino wyszło całkiem dobre.

 

Ale teraz bez drożdży, którymi mógłbym się podratować w razie awarii bym już chyba się za piwo nie zabierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.