Skocz do zawartości

Sekrety najlepszych piwowarów domowych, video


Wysoki Niski

Rekomendowane odpowiedzi

W cyklu "100 pytań do Kopyra" (

) padło pytanie zadane przez Bledusa:

 

"Zrobisz serię o browarach domowych? Tak by pokazać na czym warzą zwycięzcy Birofilii i pucharu PSPD… Może jakiś domowyRIMS/HERMS się trafii i będzie można podpatrzeć ich rozwiązania… i przede wszystkim skalę ich warzenia."

 

Kopyr odparł, że nie zrobi tego ze względu na czas potrzeby do realizacji takiej serii. Mi jednak bardzo spodobał mi się ten pomysł i pomyślałem, że sam chętnie zabrał bym się za realizację cyklu filmów o sekretach najlepszych piwowarów domowych.

 

Co o tym sądzicie? Ciekawiłyby Was takie materiały? Jeśli tak to proszę o pomoc, chciałbym wiedzieć co najbardziej Was ciekawi w pracowniach domowych piwowarów, co chcielibyście obejrzeć, jakie sekrety poznać... no i czyje te sekrety miałyby być, kogo powinienem poprosić na początek o spowiedź przed kamerą? ;)

Edytowane przez Wysoki Niski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cyklu "100 pytań do Kopyra" (

) padło pytanie zadane przez Bledusa:

 

"Zrobisz serię o browarach domowych? Tak by pokazać na czym warzą zwycięzcy Birofilii i pucharu PSPD… Może jakiś domowyRIMS/HERMS się trafii i będzie można podpatrzeć ich rozwiązania… i przede wszystkim skalę ich warzenia."

 

Kopyr odparł, że nie zrobi tego ze względu na czas potrzeby do realizacji takiej serii. Mi jednak bardzo spodobał mi się ten pomysł i pomyślałem, że sam chętnie zabrał bym się za realizację cyklu filmów o sekretach najlepszych piwowarów domowych.

 

Co o tym sądzicie? Ciekawiłyby Was takie materiały? Jeśli tak to proszę o pomoc, chciałbym wiedzieć co najbardziej Was ciekawi w pracowniach domowych piwowarów, co chcielibyście obejrzeć, jakie sekrety poznać... no i czyje te sekrety miałyby być, kogo powinienem poprosić na początek o spowiedź przed kamerą? ;)

 

Przykro mi, ale nie mam czasu na wywiady. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się bardzo praco- i czasochłonne, ale ja bardzo chętnie bym obejrzał coś takiego, poza utytułowanymi na konkursach piwowarami chętnie zobaczyłbym ciekawe systemy do warzenia, zrobione przez samych piwowarów. To by była też bardzo ciekawa okazja do wyciągnięcia wypadkowego how-to, bo przy okazji moglibyśmy się dowiedzieć kto używa rurki fermentacyjnej, kto robi cichą, czym komu się najlepiej chłodzi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Kopyra mało tego piwa w tym piwie. Ostatnie informacje praktycznie w ogóle nie dotyczą warzenia. Nawet materiał na temat Braumaister to coś bardziej w rodzaju ciekawstki niż praktycznej wiedzy, bo przecież kogo stać na sprzęt za ponad 6500 zł!!!???

 

Kolego pomysł masz świetny i moim zdaniem wcale nie muszą to być materiały na temat najlepszych browarów domowych. Można przecież zrobić materiał na temat podstawowego, niezbędnego sprzętu potrzebnego do warzenia piwa. Oczywiście tych bardziej zaawansowanych "instalacji" też nie powinno zabraknąć. Są przecież wśród nas piwowarzy, którzy czymś tam się wyróżniają np. ktoś ma super kegerator, ktoś inny wyróżnia się w fermentacji (rejestracja temperatury, fermentor stożkowy itd.). Tutaj ilość informacji do ogarnięcia jest nieskończona :)

 

Idea jak najbardziej słuszna jednak obawiam się, że nie znajdziesz chętnych na takie wywiady. Taka nasza chyba Polska natura, że nie lubimy się "chwalić" tym co mamy, a za to z łatwością przychodzi nam krytyka innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcisnę swoje 3 grosze. Uważam, że temat jak najbardziej trafny. Dużo będzie można się dowiedzieć z tego cyklu, jak kolega wyżej napisał takie małe how-to.

Wcale nie muszą być to tylko konkursowi piwowarzy, wydaje mi się, że ktoś kto ma powyżej 50 warek nadawałby się do tego cyklu, choć przyznaje, że bardzo interesowała by mnie instalacja paru zwycięzców konkursów.

Na pewno kilku chętnych i doświadczonych na forum się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie muszą być to tylko konkursowi piwowarzy, wydaje mi się, że ktoś kto ma powyżej 50 warek nadawałby się do tego cyklu, choć przyznaje, że bardzo interesowała by mnie instalacja paru zwycięzców konkursów.

 

Nie tylko Ci z setkami warek wygrywają konkursy. Ci co wygrywają nie koniecznie muszą mieć super sprzęt którym mieli by się chwalić - ich sekret leży zupełnie gdzie indziej...

 

Qwa mać zróbmy po prostu zwykły materiał o nas, bez napinki, udawania, szpanowania itp. Jak ktoś warzy w szopie, w garażu, w ogrodzie, w kiblu, w kawalerce, na kuchence i chu... wi gdzie jeszcze i na czym tam można, to po prostu to pokażmy że można :)

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snapback.pngUżytkownik keisan dnia 11 grudzień 2014 - 10:35 napisał

 

 

Wcale nie muszą być to tylko konkursowi piwowarzy, wydaje mi się, że ktoś kto ma powyżej 50 warek nadawałby się do tego cyklu, choć przyznaje, że bardzo interesowała by mnie instalacja paru zwycięzców konkursów.

 

 

 

Nie tylko Ci z setkami warek wygrywają konkursy.

Toż to napisałem. Chodzi mi o ludzi z doświadczeniem.

Ja, na przykład, nie mam dużego doświadczenia i mój browar nie ma jeszcze ostatecznej formy, więc raczej się nie nadaje na bycie tematem takiego materiału.

I to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cyklu "100 pytań do Kopyra" (

) padło pytanie zadane przez Bledusa:

 

"Zrobisz serię o browarach domowych? Tak by pokazać na czym warzą zwycięzcy Birofilii i pucharu PSPD… Może jakiś domowyRIMS/HERMS się trafii i będzie można podpatrzeć ich rozwiązania… i przede wszystkim skalę ich warzenia."

 

Kopyr odparł, że nie zrobi tego ze względu na czas potrzeby do realizacji takiej serii. Mi jednak bardzo spodobał mi się ten pomysł i pomyślałem, że sam chętnie zabrał bym się za realizację cyklu filmów o sekretach najlepszych piwowarów domowych.

 

Co o tym sądzicie? Ciekawiłyby Was takie materiały? Jeśli tak to proszę o pomoc, chciałbym wiedzieć co najbardziej Was ciekawi w pracowniach domowych piwowarów, co chcielibyście obejrzeć, jakie sekrety poznać... no i czyje te sekrety miałyby być, kogo powinienem poprosić na początek o spowiedź przed kamerą? ;)

Tylko po co? Większość tych informacji można zdobyć tu na forum, ewentualnie zapytać.Do tego musiałbyś wziąć pod uwagę, że byłoby to dla wąskiego grona zainteresowanych, a jeździć po całej Polsce to nie mały koszt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jednym z "najlepszych piwowarow" ale zrobiłem coś takiego o moim sprzęcie już ponad 5 lat temu tutaj:

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nazbierało się mnóstwo odpowiedzi, dzięki :)

 

 

Jak chcesz, to mogę Ci udzielić wywiadu, noclegu, strawy itd

Tylko nie wiem, czy jestem godzien

 

Brzmi kusząco :D Z drugiej strony nie ukrywam, że najchętniej zacząłbym na Mazowszu lub Podlasiu :D

 

 

Wydaje się bardzo praco- i czasochłonne, ale ja bardzo chętnie bym obejrzał coś takiego, poza utytułowanymi na konkursach piwowarami chętnie zobaczyłbym ciekawe systemy do warzenia, zrobione przez samych piwowarów. To by była też bardzo ciekawa okazja do wyciągnięcia wypadkowego how-to, bo przy okazji moglibyśmy się dowiedzieć kto używa rurki fermentacyjnej, kto robi cichą, czym komu się najlepiej chłodzi itd.

 

Na takich odpowiedziach zależy mi najbardziej. Chcę się dowiedzieć o co powinienem pytać piwowarów, aby powstał materiał, który Was zainteresuje.

 

Teraz"najlepsjesi" piwowarzy będą się zgłaszać lawinowo :D

 

Hmm... zdecydowanie wolałbym, żebyście zgłosili piwowarów, których chcielibyście zobaczyć, miast samozgłaszających się czempionów :D Choć to też jest przydatne :)

 

 

(...) choć przyznaje, że bardzo interesowała by mnie instalacja paru zwycięzców konkursów.

Na pewno kilku chętnych i doświadczonych na forum się znajdzie.

 

Instalacje których to zwycięzców Cię interesują?

 

"ale to już było..."

 

 

http://www.piwo.org/...ipa/#entry95907

 

Tu jest link do filmu, bo ten w bo ten w temacie nie działa.

 

Ale tylko raz :D

Podoba Ci się ten film?

 

W cyklu "100 pytań do Kopyra" (

) padło pytanie zadane przez Bledusa:

 

"Zrobisz serię o browarach domowych? Tak by pokazać na czym warzą zwycięzcy Birofilii i pucharu PSPD… Może jakiś domowyRIMS/HERMS się trafii i będzie można podpatrzeć ich rozwiązania… i przede wszystkim skalę ich warzenia."

 

Kopyr odparł, że nie zrobi tego ze względu na czas potrzeby do realizacji takiej serii. Mi jednak bardzo spodobał mi się ten pomysł i pomyślałem, że sam chętnie zabrał bym się za realizację cyklu filmów o sekretach najlepszych piwowarów domowych.

 

Co o tym sądzicie? Ciekawiłyby Was takie materiały? Jeśli tak to proszę o pomoc, chciałbym wiedzieć co najbardziej Was ciekawi w pracowniach domowych piwowarów, co chcielibyście obejrzeć, jakie sekrety poznać... no i czyje te sekrety miałyby być, kogo powinienem poprosić na początek o spowiedź przed kamerą? ;)

Tylko po co? Większość tych informacji można zdobyć tu na forum, ewentualnie zapytać.Do tego musiałbyś wziąć pod uwagę, że byłoby to dla wąskiego grona zainteresowanych, a jeździć po całej Polsce to nie mały koszt.

 

W ramach hobby, bo puki co tylko tym dla mnie jest mój kulinarny blog i kanał na Jutubie. Po to też by tworzyć wartościowe, przydatne dla innych treści. Wąskość/szerokość grona właśnie próbuję przeanalizować czytając Wasze odpowiedzi :)

 

Nie jestem jednym z "najlepszych piwowarow" ale zrobiłem coś takiego o moim sprzęcie już ponad 5 lat temu tutaj:

 

 

Nie wiem czy mi dadzą wizę by do Ciebie pojechać ;)

 

 

 

 

 

 

 

Pragnę się doprecyzować, bo mimo, iż odpowiedzieliście dużo, to ja nadal mało wiem o tym co chciałem. Zatem wypunktuję co mnie ciekawi.

  • kogo chcielibyście zobaczyć w takiej serii? (najlepiej z tych nagradzanych na konkursach)
  • czego chcielibyście dowiedzieć się o metodach pracy, o co zapytać, co zobaczyć, u tych którzy Was ciekawią? Ta informacja jest dla mnie szczególnie ważna. Obawiam się, że ze względu na moją niewielką piwowarską wiedzę moje pytania i wielkie odkrycia mogłyby by być banalne dla widzów.... a jak wspominałem, jeśli mam coś takiego zrobić to chcę by było to wartościowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podoba Ci się ten film?

Takie zapytanie (?)... sugeruje, że Tobie nie bardzo.

 

... tym chętniej zobaczę kolejny filmik o Piwowarach - Twojej realizacji.

 

Hihi, nie to miałem na myśli. Pytam czy Ci się podobał, bo chcę się dowiedzieć jakie jest zapotrzebowanie na tego typu produkcje. Poszukuję tematów, które jednocześnie są dla mnie porywające jak i mają potencjał oglądalnościowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.