Skocz do zawartości

03-10-2009 Bracka Gielda Birofiliów Świeto Porteru Bałtyckiego


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy!

Niestety zawsze musi być ten pierwszy raz.....Niestety w związku z pewnym wczorajszym błędem, oraz testowaniem forum po naprawach, skasowałem wątek poświęcony Giełdzie..

Drugą przykrą sprawą, jest fakt, że - i tu nakładam na siebie karę - nie rozbiłem przed tym kopi bezpieczeństwa..

 

Informujący ze skruchą elroy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spoko :)

Jakoś odtworzymy najważniejsze informacje.

 

Program imprezy cytując z browar.biz za Grześkiem Zwierzyną

Program imprezy:

 

BRACKA JESIEŃ 2009

Bracka Międzynarodowa Giełda Birofiliów

Święto Porteru Bałtyckiego

 

02.10.2009 Piątek

Browar Zamkowy w Cieszynie 12:00-22:00

 

12:00 ? 20:00 Dzień Otwarty Browaru Zamkowego w Cieszynie.

Zwiedzanie Browaru z Przewodnikiem. W trakcie zwiedzania degustacja piw cieszyńskich.

16:00 ? 20.00 Rejestracja Uczestników, wydawanie upominków, poczęstunek dla uczestników.

Spotkania kolekcjonerskie, wymiana akcesoriów piwnych.

Otwarcie wystawy okolicznościowej ?Browar Zamkowy w Cieszynie 1846 ? 1956?.

17:00 Oficjalne otwarcie imprezy.

Uroczyste Odszpuntowanie Pierwszej Beczki Brackiego Koźlaka Dubeltowego.

Konkursy i zabawy na scenie giełdowej:

-konkurs wiedzy o Brackim,

-konkurs wiedzy o Porterze,

-konkurs wiedzy o Browarze Zamkowym,

-konkurs sprawnościowy,

-konkurs degustacyjny dla uczestników giełdy ?Poznaj Portera?.

 

03.10.2009 Sobota

Browar Zamkowy w Cieszynie 07:00-23:00

 

07:00 Otwarcie imprezy.

08:00 Rejestracja uczestników giełdy, wydawanie upominków, poczęstunek dla uczestników.

Zwiedzanie Browaru z Przewodnikiem. W trakcie zwiedzania degustacja piw cieszyńskich.

Stoisko firmowe Browamator:

-degustacja piw domowych,

-pokaz warzenia porteru,

-pokaz instalacji warzelnych,

-sprzedaż wydawnictw i gadżetów,

Stoisko firmowe Piwiarnia Żywiecka:

-degustacja porterów, koźlaków i piw klasztornych,

-sprzedaż materiałów reklamowych, pamiątek giełdowych i gadżetów,

Stoisko firmowe Browar Zamkowy w Cieszynie:

-degustacja niepasteryzowanych piw cieszyńskich,

-sprzedaż materiałów reklamowych i pamiątek.

12:00 Wielka licytacja porterów ? Z Piwnicy Konesera?.

13:00 ?Nic Lepszego Od Brackiego? Ogłoszenie wyników konkursu na najlepszy slogan

reklamowy.

Wspólne zdjęcie uczestników giełdy na dziedzińcu Browaru.

15:00 ? 23:00 Biesiada Piwna ?BRACKA JESIEŃ 2009?.

20:00 Show muzyczno taneczny ?TOUCH OF IRELAND? z udziałem Carrantuohill i Reelandia.

23:00 Zakończenie imprezy.

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=84451

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkamy się przy stoisku Browamatora.

 

Lista obecności (zobaczymy na ile dobrą mam pamięć:)):

- wena

- pieron

- dziadek

- pako1

- bielok

- szop007

- Czes

- zibi

- rubezahl

- jkocurek

- Ignac99

- załoga BA

- dwóch czeskich piwowarów

 

Wszystkich o których zapomniałam przepraszam i proszę o wpisanie się na listę :)

 

Osoby chcące uzyskać zaproszenie, proszone są o kontakt na adres: brackajesien@browar.biz lub piwarnia.zywiecka@grupazywiec.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę 3 października zapraszamy do wzięcia udziału w Wielkiej Licytacji Porterów.

 

Wszystkie wystawione do licytacji portery traktowane są jako walory kolekcjonerskie.

Data podana przy każdej pozycji jest datą UPŁYWU gwarancji.

Pomimo stałego przechowywania w odpowiednich warunkach organizatorzy nie gwarantują przydatności do spożycia poszczególnych egzemplarzy.

Edytowane przez marcopolok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję DORI, że o mnie pamiętałaś i umieściłaś mnie na liście. Długo mnie tu nie było, może nie jestem doinformowany więc pytanie - czy dostaliście już zaproszenia do Cieszyna?

Wreszcie się pojawiłeś :)

Ja już dostałam zaproszenie, ale część chyba czeka nadal.

 

Czytałam, że nie będzie uroczystego odszpuntowania pierwszej beczki Twojego koźlaka, chyba jeszcze nie dojrzał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję DORI, że o mnie pamiętałaś i umieściłaś mnie na liście. Długo mnie tu nie było, może nie jestem doinformowany więc pytanie - czy dostaliście już zaproszenia do Cieszyna?

Ja dostałem banner wklejony w email - to nie jest jakieś imienne zaproszenie i z tego co wcześniej pisano jest niewymagane w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam' date=' że nie będzie uroczystego odszpuntowania pierwszej beczki Twojego koźlaka, chyba jeszcze nie dojrzał...[/quote']

To ciekawe nic mi nie wiadomo.

Info z browar.biz http://www.browar.biz/forum/showpost.php?p=850351&postcount=55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, z tego co tam napisane wynika, że będzie można spróbować tego piwa wprost z tanku leżakowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm' date=' z tego co tam napisane wynika, że będzie można spróbować tego piwa wprost z tanku leżakowego.[/quote']

Dokładnie tak, ale wypada z programu punkt "uroczyste odszpuntowanie pierwszej beczki" i tylko na to chciałam zwrócić uwagę.

Moim zdaniem bardzo dobrze, że nie robią nic na siłę, pod presją czasu. Jeśli Koźlaczek jeszcze nie dojrzał to niech lepiej sobie jeszcze poleżakuje niż miałby być wypuszczony na rynek zbyt młody przez to gorszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ale wypada z programu punkt "uroczyste odszpuntowanie pierwszej beczki" i tylko na to chciałam zwrócić uwagę.

Moim zdaniem bardzo dobrze, że nie robią nic na siłę, pod presją czasu. Jeśli Koźlaczek jeszcze nie dojrzał to niech lepiej sobie jeszcze poleżakuje niż miałby być wypuszczony na rynek zbyt młody przez to gorszej jakości.

Swoja drogą świadczy o tym jak duże wolne moce przerobowe ma w końcu niewielki Browar Zamkowy w Cieszynie, bo wątpię żeby produkcja Koźlaka szła kosztem Portera czy Brackiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak' date=' ale wypada z programu punkt "uroczyste odszpuntowanie pierwszej beczki" i tylko na to chciałam zwrócić uwagę.

Moim zdaniem bardzo dobrze, że nie robią nic na siłę, pod presją czasu. Jeśli Koźlaczek jeszcze nie dojrzał to niech lepiej sobie jeszcze poleżakuje niż miałby być wypuszczony na rynek zbyt młody przez to gorszej jakości.[/quote']

Swoja drogą świadczy o tym jak duże wolne moce przerobowe ma w końcu niewielki Browar Zamkowy w Cieszynie, bo wątpię żeby produkcja Koźlaka szła kosztem Portera czy Brackiego.

Byłeś kiedyś w piwnicach Browaru Brackiego? Koźlak zajmuje tylko jeden tank leżakowy!!! Więc nie ma mowy o tym, że jego dłuższe leżakowanie odbywa się kosztem Brackiego czy Portera. Porter leżakuje średnio 90 dni. Jeśli już chcesz to rozpatrywać w taki sposób to zauważ, że jest już po sezonie i zapewne w Browarze Brackim jak i w każdym innym są wolne moce przerobowe.

Na produkcję Koźlaka poszły duże nakłady, ma to być produkt ekskluzywny, sprzedawany w sieci delikatesów, za pewnie niemałe pieniądze, więc chyba nikomu przez myśl nie przeszło, że zajmie jeden tank leżakowy przez dodatkowe 2 tygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie dla Piwowarek i Piwowarów !

 

W najbliższy weekend do Cieszyna (2-3. 10.2009 - Bracka Jesień, Święto Portera Bałtyckiego) wybiera się wiele osób, które nigdy w życiu nie próbowały piwa domowego. W programie uwzględniliśmy "degustację piw domowych", stąd nasza gorąca prośba - aktywnie warzących namawiamy do przywiezienia do Cieszyna własnego piwa, do celów degustacyjnych. Na stoisku Browamatora przygotujemy odpowiednie warunki (lodówki, roll-bar, maca, sery a nawet (przynajmniej na początku, szkło :)

 

Równolegle z degustacją będziemy obok warzyć portera bałtyckiego.

 

Tym wszystkim, którzy dołaczą do nas i podczas imprezy na stoisku BA poczęstują innych uczestników swoim piwem, odwdzięczymy się mixem piw z Browaru Zamkowego(Porter i Brackie) + inny polski porter niespodzianka - 6 butelek w praktycznym koszyczku z tworzywa (z logo Piwiarni Żywieckiej - fundator). Do tego dorzucimy coś fajnego z naszych zasobów.

 

Ze względu na charakter, czas i miejsce imprezy, szczególnie liczymy na piwa cięższego kalibru, zwłascza portery i koźlaki :|

 

Chętnych do podzielenia się swoimi wyrobami proszę o delikatne zgłoszenie: biuro@browamator.pl aby w kluczowym momencie nie zabrakło koszyczków na wymianę :)

 

Do zobaczenia w piątek w Cieszynie !

 

P.S.

Dziś w godzinach porannych :beer: otrzymałem gorący telefon, że podwójny koźlak ma już prawie wszystko co trzeba - kolor, pianę, smak i "to coś" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mocne piwa albo już z mojej piwniczki wyszły, albo jeszcze nie dojrzały, ale zawsze znajdzie się coś nieco lżejszego :tort:

Moja piwniczka niestety jest już pusta. Przypuszczam że również innych uczestników również ze względu na początek sezonu. Ale z jedną beczką przyjadę.

Edytowane przez pieron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.