Skocz do zawartości

E-papieros


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety poruszam trudny temat dla palaczy, czyli rzucanie nałogu. Jak wiem nie którzy z nas palą tak jak ja, czyli nałogowo :( Poczytałem ostatnio na forum troszeczkę, oraz podyskutowałem ze znajomym który używa e-fajki. Na pierwszy ogień korzyści są następujące:

Brak dymu, co za tym idzie smrodu, pełnych popielniczek i smoły w płucach.

Zachowane typowe odruchy palacza, czyli zaciąganie się, trzymanie fajki w palcach i dostarczanie nikotyny do organizmu, czyli spokój wewnętrzny.

Koszty palenia, coraz mniejsze.

Mam nadzieję że stopniowo uda mi się za pomocą tego sprzętu ostatecznie rzucić palenie. Jeśli ktoś z Was (palaczy) próbował, lub ma jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę o wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że stopniowo uda mi się za pomocą tego sprzętu ostatecznie rzucić palenie. Jeśli ktoś z Was (palaczy) próbował, lub ma jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę o wypowiedź.

e-papierosa nie próbowałem. Szczerze mówiąc wydaje mi sie to raczej jako produkt zastępczy a nie coś co pomoże w rzucaniu.

Ale jeśli chodzi o rzucanie to mi pomogły plastry. Paliłem 17lat około paczki dziennie. Plastry kupiła mi żona i pierwszy przykleiłem tak bez przekonania... Ale zadziałało. Tzn nie powiem że było łatwo, ale dało się wytrzymać. Nie palę już prawie 7 lat. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pale już blisko 4 lata. Paliłem blisko paczkę dziennie.

Ustaliłem sobie dzień zero i znalazłem tyle zajęć ile to możliwe by odciągnąć myśli od palenia.

Taka fajka jak i plastry czy gumy pomagają na krótką metę, trzeba znaleźć w sobie dość siły by po prostu przezwyciężyć głód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam epecika od trzech tygodni. Nie w celu skończenia z paleniem - ale żeby pecika czymś zastąpić - w ręce coś jest, dym jest, nikotyna też. Działa - można spędzić cały dzień na edymku zamiast. Wielu użytkowników przeszło całkowicie na ecig - część redukując nikotynę do minimum lub zera - chodzi głównie o odruch palenia. Kilku z tego co czytałem odstawiło całkowicie. Kilku - bo dla niewielu priorytetem było całkowite odstawienie fajek - czy też efajek.

 

Ja polecam - choć wciąż popalam klasyki.

A co do zakazu...zawsze można kupić poza PL...

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę ponad 20 lat - pod dwie paczki dziennie.

 

Do tej pory nie było CHĘCI rzucenia - ecig jest substytutem kopciucha, pozwala zająć ręce - i daje nikotynę. Zabawy z gumami czy plastrami nie pomagają - jak się nie miało chęci rzucić.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie jaram petów od ok 9 miesięcy,

na początku przerzuciłem się na fajkę którą popalałem ok 5 miesięcy a teraz już jestem czysty od ok 3 miesięcy.

Przytyłem ok 15kg ale to dobrze bo byłem chudy, teraz wyglądam już normalnie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo kurzyłech 2,5 paczki, ale sie ciesza, bo obecne tabacza tabaka i jest zicher. Szkoda yno że mom kiniol zaciśnięty (paliłem 2,5 paczki dziennie, znalazłem coś zastępczego -tabaka do nosa, tyle że nos mam zatkany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faja jest dobra i można nią zastąpić fajki. Ja osobiście nie palę już prawie 2 lata, lecz potwierdzam to co mówili moi przedmówcy: żadne gumy, plastry i inne gadzety nie zdziałają cudów, jak sam tego nie chcesz!

Podstawa, to nastawienie psychiczne no i odpowiedni ruch. Ja nastawiłem się na niepalenie, poszedłem na imprezę, wypiłem morze browarka, wypaliłem chyba ze trzy paki przez ok. 10 godz. No i nakurzyłech sie za wszystkie czasy! Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Anuśką nie palimy ponad trzy lata. Ania rzuciła na zasadzie nie palę i już. A ja niestety musiałem sięgnąć po wspomaganie chemiczne. Łyknąłem półtorej paczki Zybanu i jakoś poszło. Oczywiście przytyłem i do tej pory dostaję ślinotoku na myśl o papierosie. Ale puki co jestem twardy i nie zamiaruję zacząć palić, szkoda mi lat nie palenia. Patrząc na ceny papierosów cieszymy się, że odszedł nam ten wydatek.

Jeśli chodzi o e-papierosy, to nie lubimy substytutów, to tak jak pić piwo bezalkoholowe, kawę bezkofeinową czy jeść cukierki bez cukru.

Jesteśmy sercem ze wszystkimi rzucającymi palenie.

 

goroncopozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pale 10 lat,po paczce dziennie,lubię to,nawet uwielbiam i póki co nie mam zamiaru używać zastępników czy rzucać wogóle ;):)

Nie palę już prawie cztery lata, po prawie 15 palenia i miałem to samo co BaronVon Zuk. Po prostu zajebiście lubiłem papierosy. Przeważył argument ekonomiczny. Ale zapowiedziałem mojej pani - jak wygram w totolotka - zaczynam palić. :)

Ale inne prawda jest też taka, że czuję cztery razy więcej zapachów i ze dwa razy więcej smaków niż kiedy paliłem. Bardzo mocno ograniczyłem np. ostre przyprawy. Na początku było ciężko. Wszytko na ulicy mi śmierdziało. Przytyłem 10 kg. Ale dałem radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pale nałogowo już od 1993r.Paliłem wtedy EXTRA MOCNE i na dodatek pracowałem wtedy w kopalni.

Bez dymka nie mogłem żyć.

Aż pewnego dnia przeczytałem? Chińską Metodę ?na nie palenie.

Metoda ta jest bardzo prosta i polega na normalnym oddychaniu.

Ćwiczenie nr1; zaciągamy się zwykłym powietrzem tak jak byśmy zaciągali się papierosem i wypuszczamy powietrze przez słomkę lub robimy mały otwór ustami.(tak jak przy wypuszczaniu dymu)powtarzamy to kilka krotnie jednocześnie trzymając rękę na przeponie.

Druga metoda bardziej drastyczna.

Ćwiczenie nr2; wypalmy papierosa z popielniczki na której pety leżą już kilka dni. Smród z popielniczki kodowany jest po kilku razach przez organizm i odrzuca nas od palenia.

A teraz metoda mojej Babci która ma 93 lata.

Nigdy nie zapaliła papierosa w swoim życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.