Skocz do zawartości

Jaką wartość wskazuje ten areometr?


tolo

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

Tak już sobiw pod nosem pomarudziłem na swój balingomierz, a to postanowiłem spytać Was jak byście odczytali wartość wskazaną przez niego? Generalnie nie jestem zadowolony z tego konkretnego modelu (najtańszy Biowin, dostałem go w zestawie startowym, matowa probówka to nie jest dobry pomysł) i pewnie kupię coś lepszego, ale tymczasem spytam Was jak byście odczytali ten pomiar.

Przyjąłem wariant bezpieczniejszy, czyli 13 Blg, nie będe sie bawił w połówki przy tej dokładności, ale już różnica pomiędzy 13 a 14 Blg to różnica 1.5l piwa na 20l warce, więc jest o co walczyć :)

 

IMG_20141207_112347.jpg

 

Zdrówka

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji areometrów przeważnie jest opisane jak dokonywać odczyt - chodzi o tą "górkę" przy szkle (odczyt wg wskazań menisku górnego). Przeważnie odczyt jest na jej szczycie czyli w tym przypadku 13-13,2 Blg.

Edytowane przez lukaszr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłem wariant bezpieczniejszy, czyli 13 Blg, nie będe sie bawił w połówki przy tej dokładności,

wariant bezpieczniejszy to 14blg - jeżeli założysz że ci bardziej odfermentowało niż w rzeczywistości, to podczas dodawania cukru do refermentacji możesz dać za dużo i granaty będą gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość stężenia cukru odczytujemy wg menisku górnego cieczy

Taka jest informacja w instrukcji. Widać jednak gołym okiem jak bardzo nie wiarygodny może być taki odczyt. Na tym konkretnym zdjęciu mamy i menisk wypukły i wklęsły. Co prawda widać, że kontakt cieczy z cukromierzem występuje na powierzchni zwilżonej, ale jest to max. Gdyby przyjąć max kontaktu z powierzchnią suchą, to odczyt byłby zupełnie inny. Dlatego ja odczytuję średnią jako 14,5 Blg.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-5016-0-21439400-1418117211_thumb.jpg

No i właśnie - pierwsze co się rzuca w oczy to ... nie nalewać do pełna, bo później mamy takie gówniane rozważania i coraz większy śmietnik. 5 menisków, powierzchnie mokre, suche, cuda wianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że mierzę bezpośrednio w wiadrze i nie mam takich problemów :P

Ejże, a coś o jakimś refraktometrze obiło mi się o uszy, czy cóś ;)

Tak na serio, to nie przesadzajmy, odczytać to można różnie. Nie ma to wielkiego znaczenia w naszym przypadku. Ważniejsze żeby tak samo odczytywać przed jak i po fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ejże, a coś o jakimś refraktometrze obiło mi się o uszy, czy cóś ;)

Tak na serio, to nie przesadzajmy, odczytać to można różnie. Nie ma to wielkiego znaczenia w naszym przypadku. Ważniejsze żeby tak samo odczytywać przed jak i po fermentacji.

Przed zadaniem robaczków przez lunetę, po fermentacji spławikiem w wiadrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.