Skocz do zawartości

Intensywność fermentacji z gęstwy drożdżowej


mrkz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z fermentacją pilsa, do którego użyłem drożdży z gęstwy. Drożdże po mojej pierwszej warce zostały zamknięte w słoiku i czekały około 2 miesiące w lodówce, po wyjęciu ich wyraźnie się ożywiły i szybko same wymieszały się z wyklarowanym piwem, którego trochę zostało w słoiku. Na powierzchni widać było jasne skupiska żwawych drożdżaków.

Przed zadaniem ich wymieszałem wierzchnią warstwę ze słoika z wystudzoną brzeczką i po około godzinie dodałem do wystudzonej brzeczki w fermentorze. Zaniepokojony brakiem wyraźnych oznak fermentacji (bulkaniem) otworzyłem pokrywę i zobaczyłem około centymetrową warstwę piany z drożdżami oblepionymi do ścianek. Wskazuje to, że fermentacja ruszyła jednak byłaby tak słaba, żeby ani razu dwutlenek węgla nie wydostał się przez rurkę?

Dodam, że są to drożdże dolnej fermentacji a temperatura w fermentorze to 14 C. Przy pierwszym użyciu drozdże spisały się dobrze, normalnie przebiegła fermentacja.

Czy teraz powinienem się niepokoić cz wystarczy mierzyć spokojnie poziom blg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

brak bulkania nie jest oznaką braku fermentacji. Być może masz nieszczelną pokrywę fermentora i CO2 ucieka inną drogą. Piana jest= fermentacja zachodzi. Pokrywy radzę nie uchylać, bo piwko złapie zakażenie i cała robota na marne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara ta gęstwa, efekty mogą być słabe. Piana jest oznaką fermentacji, brak bulkania o niczym nie świadczy, możesz mieć nieszczelny fermentor. Poza tym temperatura sporo uciekła, piwo niczego nie urwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekaj, na koniec fermentacji sprawdź blg i czy nie ma kwasu. Jeżeli kwas od starych drożdży to kibel, jak smak dobry i odfermentowane to luz, jak niedofermentuje bo drożdży mało to będziesz kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może podłączę się pod temat - jak rozpoznać czy gęstwa stojąca już długo w lodówce nadaje się jeszcze do użycia?

Na temat czasu ważności gęstwy poczytaj wypowiedzi Dagome (Czesława). Nie zawsze jest taka możliwość aby używać świeżej (ideał). Ja trzymam max dwa tygodnie ale zazwyczaj 'ciepła' jest używana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii użycia gęstwy drożdżowej.

W fermentacji nie chodzi tylko o to, żeby piwo "zeszło" do iluś tam Blg (bo tyle jest w instrukcji albo w przepisie), a jak "zejdzie" to wtedy już wszystko jest ok.

W fermentacji chodzi również o to, aby przebiegła ona w sposób minimalizujący powstanie różnych nieprzyjemnych dla smaku i aromatu piwa związków chemicznych, które określamy jako wady.

Stara gęstwa, nawet kilkumiesięczna w większości przypadków odfermentuje brzeczkę. Może trochę wolniej, może nieco płycej, ale pytanie czy czysto?

Używanie starych, słabych drożdży bardzo mocno zwiększa ryzyko wystąpienia wad w piwie, a nawet infekcji.

Jeżeli komuś zależy po prostu na piwie, nie ważne jak smakującym - to jak najbardziej można używać starej gęstwy. Drożdże lepiej lub gorzej odfermentują i na pewno będzie z tego piwo.

Jeżeli komuś zależy na możliwie dobrym piwie, pozbawionym wad - to nie radzę, bo to proszenie się o kłopoty.

 

Sporo osób wysyła swoje piwa na konkursy i potem ich piwo zostaje "objechane" w metryczce i są zdziwieni. A przecież wady w piwie nie biorą się z kosmosu, ale z działań piwowara.

Edytowane przez Dagome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.