Skocz do zawartości

mieszadło wibracyjne zamiast magnetycznego


sabbr

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem wszystko i nie znalazłem, czy ktoś próbował zrobić mieszadło wibracyjne do starterów?

 

Przymierzam się do tego, zamierzam skorzystać z silnika wibracyjnego ze starego telefonu - ceglanej starej nokii, bo jest o wiele mocniejszy niż z dzisiejszych maleństwach. No i mam na stanie.

Po postawieniu słoika z wodą na wibrującym telefonie powierzchnia cieczy dość mocno drga.

Oczywiście silniczek wibracyjny bym wymontował, zainstalował na gumowej podkładce (hałas) i na to podstawka pod słoik. Choć i tak całość będzie dość głośna :)

 

Co sądzicie, czy takie rozwiązanie może skutecznie napowietrzyć starter? Wg mnie powinno, może nie tak jak mieszadło, chociaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od obrotów rdzenia robi się wir który natlenia starter tutaj tego raczej nie uzyskasz ale zawsze możesz to opatentować w kubku na mleko dla dzieci

nie powinny się tworzyć kożuchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, wir zasysa tlen do wody, ale natlenianie przez "poruszanie" otwartym fermentatorem też napowietrza brzeczkę, a nie ma tam wiru. Może się mylę, ale ruch powierzchni cieczy powoduje chyba, że trochę tlenu przeniknie do startera. Może temu zapobiegać tworząca się na powierzchni piana, ale być może drgania ją zlikwidują, eliminując barierę, uniemożliwiającą kontakt powietrza z powierzchnią cieczy, co pozwoli na natlenienie brzeczki.

 

Tak czy owak, spróbuję, tym bardziej, że nic to mnie nie kosztuje :)

Zrobię test - 2 startery, jedno z mieszadłem wibracyjnym, drugie bez, zobaczę, co wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.