Skocz do zawartości

Gdzie zrobić zakupy surowców?


bulq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W którym ze sklepów internetowych zrobić zakupy surowców do pierwszej warki? Jakie zestawy możecie polecić na pierwszą?

 

Jak na pierwszą warkę zacznij od brewkitu + lekki tunning, czyli: ekstrakt słodowy 1.7kg na ok 20l (może być w syropie) zamiast cukru oraz 50gram chmielu (do chmielenia na zimno)

Wybierz taki sklep w którym wszystkie 3 rzeczy znajdziesz, to zaoszczędzisz na przesyłce.

Edytowane przez eattek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na początku zastanów się co potrzebujesz i od czego chcesz zacząć. Czy zacieranie, czy też brewkity/ekstrakty.

2. Później poczytaj forum, co jest potrzebne do takowego warzenia. Tematów jest mnóstwo.

3. Na sam koniec wejdź na wszystkie sklepy i porównaj sobie ceny, i dostępność rzeczy bądź ich jakość. Nie polecam zestawów jest sporo zbędnych rzeczy. No chyba że chcesz kupić gotowe zestawy słodów to co innego i takowe polecam na początek.

4. Dokonaj zakupu.

5. Nie musisz zakładać takich tematów, ceny są wypisane w sklepach i wystarczy sobie je porównać.

 

edit.

Za późno napisałem, więc pierwszy punkt już znasz.

edit2.

Jeszcze źle zrozumiałem, myślałem że również Ci chodzi o sprzęt. I właśnie co do zestawów, nie chodziło mi o zestawy surowców, które są wielokrotnie sprawdzone.

Edytowane przez dzeju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci polece alepiwo.pl

 

Znajdziesz wszystko czego potrzebujesz do pierwszej warki i super porady od człowieka który z chęcią się wiedza dzieli i ma sensowne podejście do piwowarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie powie w jakim piwie masz upodobanie. Pomyśl jakie piwa najbardziej lubisz, sprawdź czy takie jest w sklepie i kup, bądź kup podobne. Na początek nie polecam dolnej fermentacji i żytnich piw i ewentualnie pszeniczne. Te piwa mogą być ciężkie, bez dokładnego zaznajomienia się z problemem ich wykonywania. No chyba że jesteś tak oczytany że czujesz się na siłach, ale teoria to nie to samo co praktyka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W którym ze sklepów internetowych zrobić zakupy surowców do pierwszej warki? Jakie zestawy możecie polecić na pierwszą?

 

Jeśli nigdy nie zacierałeś ze słodów, to ja ci proponuje zestaw, który możesz zacierać w jednej temperaturze. :)

Ustalenie jednej temp. jest zawsze najlepszym rozwiązaniem dla początkującego piwowara.

Sklepu ci nie polecę (bo każdy ma swój wybór), ale szukaj takiego który jest najtańszy jak i posiada najtańszą przesyłkę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W którym ze sklepów internetowych zrobić zakupy surowców do pierwszej warki? Jakie zestawy możecie polecić na pierwszą?

 

Jeśli nigdy nie zacierałeś ze słodów, to ja ci proponuje zestaw, który możesz zacierać w jednej temperaturze. :)

Ustalenie jednej temp. jest zawsze najlepszym rozwiązaniem dla początkującego piwowara.

Sklepu ci nie polecę (bo każdy ma swój wybór), ale szukaj takiego który jest najtańszy jak i posiada najtańszą przesyłkę. :P

 

Poleć jakiś konkretny zestaw. W większości sklepów nie ma podanej instrukcji i nie wiem który jak się powinno zacierać

 

Popatrz np tutaj http://twojbrowar.pl...cow-piwo-domowe

 

Dokup, albo zrób sobie wężyk z oplotu i do dzieła.

 

Wszystko jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to Ci chodziło, tego nie jestem w stanie Ci powiedzieć, który zestaw będzie zacierany po Angielsku.

Myślę że te powinny być łatwe, oczywiście z tych dostępnych: Angielski Bitter, AIPA, Belgian Pale Ale, Dry Stout. Sam robiłem American Amber Ale i jest smaczny i dobry na początek, ale nie ma go na magazynie akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.